Czym różni się biżuteria wysokiej jakości od tej dostępnej w sieciówkach?

Biżuteria jest jedną z najczęściej wybieranych rzeczy na prezent dla bliskiej nam osoby. Dokonując zakupu tak szczególnego przedmiotu należy brać pod uwagę wiele aspektów, które pozwolą nam być w pełni zadowolonymi z ostatecznie dokonanego wyboru. Z tego też względu trzeba się zastanowić, gdzie najlepiej nabyć biżuterię o odpowiednio wysokiej jakości – kupowanie drogocennych przedmiotów z niesprawdzonych źródeł może nieść ze sobą duże rozczarowanie.

Biżuteria z sieciówek jest znacznie tańsza

Kiedyś biżuteria nie była tak powszechnie noszona jak ma to miejsce w obecnych czasach – była kosztowna a także trudno dostępna. Dawniej świadczyła ona o osobie ją posiadającej – jej statusie majątkowym, prestiżu, przynależności do wyższych klas społecznych. Obecnie mianem biżuterii określa się zarówno przedmioty wytwarzane przez jubilerów, jak i te które są produkowane masowo z różnych (niekoniecznie kosztownych) materiałów dekoracyjnych. Różnica pomiędzy biżuterią wysokiej jakości, a tą wytwarzaną dla sieciówek tkwi w sposobie wyrabiania poszczególnych przedmiotów, materiałach użytych do produkcji oraz w cenie – biżuteria szlachetna jest co najmniej kilka razy droższa od tej dostępnej w sklepach sieciowych.

Nieszlachetne materiały używane do wyrobu biżuterii

Istnieje wiele rodzajów biżuterii, które prawie że do złudzenia przypominają produkty wykonane z drogocennych materiałów. Dopiero po bliższym i dłuższym obcowaniu z danym przedmiotem można wychwycić pewne różnice. Wszystko m. in. za sprawą pokrywania metali nieszlachetnych innymi stopami (np. mosiądzem) imitującymi szlachetne kruszce. W pierścionkach i kolczykach drogie kamienie zastępowane są na przykład akrylowymi cyrkoniami, szkłem barwionym lub kryształami.

Mniej szlachetna biżuteria to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy tak bardzo na wartości materiałów użytych do ich produkcji, natomiast chcą, aby zakupione przez nich produkty były przystępne cenowo i ładnie wyglądały.

Próba z przyporządkowanym znakiem graficznym

Kupowanie biżuterii tylko u sprawdzonych sprzedawców to podstawa. Zakup złotego łańcuszka o próbie 999 z nieznanego źródła może nas drogo kosztować. Jeśli mu się dobrze nie przyjrzymy możemy paść ofiarą oszustwa i zakupić biżuterię, która jest znacznie mniej warta. Złoto o najwyższej próbie musi mieć przyporządkowany znak pobierczy składający się z literki „H” oraz cyfry „0”. Dla najniższej próby (333) cecha podstawowa ma przypisaną literkę „K” i liczbę „6” – wszystkie oznaczenia można znaleźć m. in. na stronie internetowej Głównego Urzędu Miar. Zanim zapadnie ostateczna decyzja o zakupie, należy sprawdzić, czy na całym łańcuszku widnieją te same oznaczenia. Może się zdarzyć, że zapięcia wykonane są 24-karatowego złota, natomiast sam łańcuszek został wytworzony np. z kruszcu 14-karatowego (585). Stąd istotną kwestią jest robienie zakupów tylko u wiarygodnych sprzedawców.

Biżuteria na zamówienie – idealne rozwiązanie dla ludzi z wizją

Osoby posiadające dużą wyobraźnię, które chciałyby zaskoczyć swoją drugą połówkę naprawdę wyjątkowym prezentem, mogą zdecydować się na zakup biżuterii robionej na specjalne zamówienie. Taki wybór pozwoli na skomponowanie zestawu, który będzie się wyróżniał na tle innych, cennych przedmiotów, których wzory bardzo często się powtarzają. Pierścionek na zamówienie pozwoli na połączenie kilku cech na raz, co pozwoli stworzyć niepowtarzalną biżuterię dla drugiej osoby. Taką ofertę można m. in. znaleźć na stronie https://wycena.79diamenty.pl. Decydując się na pierścionek z brylantem możemy np. wybrać kamień o interesującej nas barwie (od D do Z).

Decydując się na zakup biżuterii warto jest dobrze zastanowić się nad miejscem, w którym będziemy dany przedmiot nabywać. Aby mieć pewność, że towar będzie nie tylko ładnie się prezentował, ale również charakteryzował się najwyższą jakością wykonania, należy wybierać tylko sprawdzonych jubilerów cieszących się nieposzlakowaną opinią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj