Jak zaoszczędzić na promocjach bankowych i z których korzystać?

Promocje bankowe niejednokrotnie pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dla jednych to nic nie znacząca kwota, a dla innych to naprawdę pokaźna sumka. Z jakich promocji najlepiej korzystać i kiedy warto z nich skorzystać?

Promocje bankowe zazwyczaj oparte są o konkretny produkt bankowy lub usługę. Oto przykład: promocje darmowych kont osobistych, promocje kart kredytowych, promocje kont oszczędnościowych, promocje lokat, promocje kredytów.

Jakie mechanizmy promocji najczęściej stosują banki? Tutaj możliwości jest dość dużo. Poniżej kilka najpopularniejszych przykładów:

Dodatkowa premia w formie gotówki

Taki rodzaj promocji pozwala na zgarniecie premii za spełnienie odpowiednich warunków promocji. Promocje tego typu bardzo często są stosowane w promocjach kont osobistych. Jeśli otworzymy kont zgodnie z zasadami promocji i spełnimy warunki to otrzymamy premię np. 200 zł na nasze konto.

Zwrot za płatności

W tego typu promocjach organizator promocji zazwyczaj nagradza nas poprzez kilkuprocentowy zwrot np. za dokonane płatności kartą. W takim przypadku zwrot jest uzależniony od wartości dokonanych przez nas transakcji. Im więcej wydamy tym wyższy zwrot – oczywiście do pewnego poziomu. Górny limit premii jest zawsze ograniczany.

Preferencyjne warunki korzystania z produktu

Otwierając konto w promocji możemy zyskać lepsze warunki. Dość często jest to stosowane przy kontach bankowych

Dodatkowe bilety, karnety, bony

W wielu promocjach nagrodami są bilety(np. do kina), karnety za zajęcia sportowe, bony do wykorzystania w popularnych sklepach. Promocje tego typu są organizowane zarówno dla nowych jak i obecnych klientów.

Nagrody rzeczowe

Oprócz nagród w formie pieniężnej często można zgarnąć super nagrody rzeczowe np. smartfony czy tablety. Wartość nagród to zazwyczaj kilkaset złotych. Podobniej jak promocje z premiami pieniężnymi, promocje z super nagrodami cieszą się dużą popularnością.

Wybierając promocje warto wcześniej sprawdzić jakie są warunki promocji, oraz jakie warunki posiada produkt, którego dotyczy promocja. Jeśli chodzi o konta to warto zajrzeć do rankingu kont Warto zastanowić się czy uda nam się spełnić warunki promocji tak aby otrzymać premię. Warto wziąć pod uwagę jak bardzo promocja jest rozłożona w czasie. Może okazać się, że przed otrzymaniem premii czeka nas kilka miesięcy spełniania warunków. Im szybciej otrzymamy premię czy nagrodę tym lepsza promocja.

Jak zaoszczędzić na promocjach bankowych i z których korzystać?
Oceń artykuł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here