Jaki dozownik wybrać do łazienki?

Czystość i wysoki poziom higieny to podstawa w miejscach użyteczności publicznej, z których korzysta dużo osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 80% zarazków rozprzestrzenia się przez kontakt osobisty lub ze skażonymi przedmiotami. Aby zapobiegać zakażeniom krzyżowym wśród pracowników warto wyposażyć biurową łazienkę w odpowiednie systemy higieniczne.

Konsekwencje zakażeń

Wirusy i drobnoustroje przenoszone między pracownikami mogą być przyczyną zarówno zwykłego przeziębiania, jak i biegunek, a nawet poważniejszych chorób. Przedłużająca się absencja w pracy wpływa nie tylko na samopoczucie chorego, ale także niskie morale w zespole, co przekłada się na cały biznes. Czysta i higieniczna łazienka to także wizytówka firmy, którą odwiedzają goście i klienci. Dbając o swój biznes należy pomyśleć nie tylko o kwestiach administracyjnych i finansowych, lecz także o warunkach, w których pracują pracownicy. Mówiąc o biznesie nie myślimy tylko o biurowcach, lecz także o miejscach użyteczności publicznej, takie jak szkoły, przychodnie i szpitale; miejsca usługowe, czyli salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także duże zakłady przemysłowe. Do każdego z tych miejsc należy dobrać odpowiednie, dedykowane dozowniki i inne systemy higieniczne.

Wyposażenie łazienki publicznej

Aby zachować wysoki poziom higieny w łazience pracowniczej należy wyposażyć ją w systemy higieniczne, na których można polegać. Dozownik do papieru toaletowego, ręczników papierowych oraz mydeł w pianie to podstawa. Jakie są rodzaje dozowników na mydła i jak dobrać najbardziej odpowiedni dla swojego przedsiębiorstwa?

Rodzaje dozowników

Dozowniki można podzielić przede wszystkim według rodzaju produktu, który mają dozować. Najpopularniejsze są dozowniki do mydeł w pianie lub płynie. Dla miejsc, gdzie konieczna jest dezynfekcja rąk, np. w szpitalach lub przychodniach dedykowane są także dozowniki do środków do dezynfekcji. Zawieszony w widocznym miejscu dozownik nie tylko pomoże wyrabiać odpowiednie nawyki higieniczne wśród personelu i odwiedzających, ale także jest konieczny ze względu na obowiązujące standardy i przepisy.

W zakładach przemysłowych, gdzie pracownicy mają częsty kontakt z takimi zabrudzeniami jak smary, tłuszcze i farby polecane są dozowniki do past czyszczących, dzięki którym z łatwością można umyć ręce po skończonej pracy. Higieniczny sposób dozowania pasty zachęca pracowników do korzystania z takiego sposobu dbania o czystość rąk. W dozownikach tego typu została użyta pompka, która zapobiega zatykaniu się całego mechanizmu.

Aby jeszcze bardziej zadbać o dłonie pracowników, polecane jest wdrożenie trójstopniowego programu ochrony skóry w miejscu pracy, gdzie oprócz podstawowej higieny za pomocą mydeł, lub past pracownicy mają dostęp do kremów ochronnych przed pracą, a także po jej zakończeniu. Kremy wzmacniają naturalną barierę ochronną dłoni i zapobiegają wchłanianiu brudu, dzięki czemu łatwiej umyć później ręce. Natomiast po zakończonej pracy regenerują i nawilżają naskórek.

Dozowniki manualne i sensoryczne

Dozowniki można podzielić nie tylko ze względu na rodzaj produktu, który jest dozowany, ale także ze względu na sposób jego dozowania. W ofercie sklepu Pasty i Kremy znajdują się dozowniki manualne oraz bezdotykowe. Zaletą manualnych dozowników jest ich szeroki wybór i dostępność. Automatyczny dozownik mydła podnosi standard higieny na wyższy poziom – użytkownik nie musi dotykać dozownika, który automatycznie, po wykryciu ruchu dozuje odpowiednią ilość produktu.

Właściwości dozowników

Tradycyjna kostka do mydła, choć wciąż popularna w naszych domach nie ma żadnego zastosowania w łazienkach publicznych. Ilość osób, które codziennej z nich korzysta zwiększa ryzyko zakażeń i przenoszenia drobnoustrojów, dlatego tak ważne jest wyposażenie łazienek w odpowiednie systemy higieniczne.

Jakie są zalety dozowników?

  • Wysoki poziom higieny: dozowniki marki Deb-Stoko zostały wyposażone w technologię BioCote®, która zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Ponadto, wszystkie dozowniki są systemami z wymiennymi wkładami, nie zaś systemami dolewanymi, które podczas dolewania płynu często zostają zanieczyszczone.
  • Ekonomia: specjalnie zaprojektowana pompka dozuje porcję produktu potrzebną do dokładnego umycia dłoni. Produkt zostaje zużyty do końca, a podczas dozowania nie rozlewa się i nie rozchlapuje na inne elementy łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj