Pomysł na własny biznes – handmade

Wiele osób, myśląc o własnej firmie, ma przed oczami pracę w biurze, spotkania z kontrahentami, towarzyszący temu notoryczny stres, ale i duże pieniądze. To oczywiście jedno oblicze biznesu. Ale kto powiedział, że własnej firmy nie można prowadzić na mniejszą skalę, w przyjemnej atmosferze, a przy tym robiąc to, co się kocha? Obecnie wiele osób opiera swoją działalność gospodarczą na tworzeniu produktów hand made, które świetnie przyjmowane są przez rynek.Podpowiadamy kilka pomysłów na biznes rękodzielniczy.

  1. Swetry, czapki, szaliki

Choć wydawać by się mogło, że tego typu produkty są sezonowe, to nic bardziej mylnego. Jeśli potrafimy robić na drutach lub szydełku, mamy wyczucie stylu, możemy wytwarzać ciuchy na każdy sezon. Jesienią i zimą oczywiście te ciepłe, grube okrycia, a wiosną i latem ażurowe, lekkie sweterki, narzutki, kapelusze przeciwsłoneczne, topy czy nawet stroje kąpielowe bikini. Dla miłośnika ręcznych robótek tego rodzaju biznes może okazać się prawdziwym spełnieniem. Nie trzeba przy tym inwestować dużych pieniędzy w jego prowadzenie. Wystarczy komplet drutów i szydełek, włóczka i mulina i gotowe! A swoje produkty można sprzedawać nawet poprzez social media przy niewielkim nakładzie finansowym na reklamę.

  1. Ceramika zawsze w cenie

Wyroby ceramiczne wymagają już większych umiejętności i odpowiedniego sprzętu oraz warunków do ich wytwarzania. Natomiast mogą nam przynieść spore zyski. Kubki, filiżanki, wazony i inne elementy dekoracyjne wykonane z ceramiki kupujemy przecież przez cały rok na różne okazje: jako prezent na urodziny, święta, zmieniając aranżację swojego wnętrza czy po prostu kupując sobie ładną rzecz. Jeśli wypracujemy przy tym własny, oryginalny i niepowtarzalny styl, z pewnością doczekamy się grona stałych klientów.

  1. Filcowy świat

Produkty wykonane z filcu cieszą się dużą popularnością, gdyż są po prostu ładne. Sam filc w różnych kolorach można bez problemu kupić w każdej hurtowni tkanin odzieżowych. Możemy z niego wykonywać różnego rodzaju torby, torebki i plecaki, podkładki na stolik, kapcie, abażury, różnego rodzaju dekoracje czy nawet ubrania takie jak spódniczki czy płaszcze. Chętni na zakup takich wyrobów na pewno się znajdą, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdzie dekoracje na Boże Narodzenie czy Wielkanoc wykonane z filcu cieszą się dużą popularnością.

  1. Biżuteria

I na koniec pomysł, który jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o popularność produktów hand made – ręcznie robiona biżuteria. Pozwala ona wyróżnić swoją stylizację, dodać jej charakteru i podkreślić swój indywidualizm. Wytwarzanie unikatowej biżuterii z pewnością spotka się z bardzo dobrym odbiorem. Biżuteria hand made to bowiem idealny pomysł na prezent urodzinowy, imieninowy, świąteczny czy dodatek, który kupujemy, bo zwyczajnie nam się podoba. W tym przypadku warto wypracować własny styl, postawić na początek na jeden rodzaj materiałów, które pozwolą wyróżnić nas na tle konkurencji.

Jak sfinansować działalność

W zależności od tego, na jaki rodzaj działalności się zdecydujemy, musimy wyposażyć się w niezbędne produkty czy nawet sprzęt. Ponadto konieczne będzie zainwestowanie w działania na social mediach oraz stworzenie własnej strony internetowej. Koszt ten może wynosić na początek nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast minimalny wkład w reklamę, na przykład na Facebooku, to kilkaset złotych. Bez tej inwestycji trudno nam jednak będzie wypromować swoją działalność. Jeśli chwilowo brakuje nam funduszy na reklamę, warto wesprzeć się finansowaniem zewnętrznym. Pożyczka 500 zł powinna w takiej sytuacji w zupełności wystarczyć. Pamiętajmy tylko, aby spłacić ją w wyznaczonym w umowie terminie, aby uniknąć ewentualnych kosztów odsetkowych.

Prowadzenie własnej firmy może być naprawdę przyjemne, jeśli postawimy na coś, co jest naszą pasją i w co rzeczywiście wierzymy. Życzymy powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj