Stawiamy na rozwój. 3 sposoby na kreatywną jesień

Jesień to zwykle czas, w którym letnia energia i radość życia nieco opadają. Nie mamy ochoty na długie spacery, deszcz skutecznie zniechęca do pieszych wycieczek, a wczesny zmrok sprawia, że idealnym miejscem na relaks wydaje się nam nasza kanapa. Pochłaniają nas wtedy seriale, filmy i literatura, a ciepły kocyk staje się alternatywą dla letnich przygód. I o ile nie ma nic złego w przytulnym relaksie, o tyle nie każda jesień musi upływać pod znakiem błogiego lenistwa. Może tym razem warto zrobić coś innego i postawić na samorozwój? Oto 3 sposoby na to, by tę jesień spędzić kreatywnie!

Od marzeń do realizacji

Spełniajmy marzenia. Czy to lato, jesień czy zima, zawsze jest dobry czas na podjęcie decyzji o zmianie. Im szybciej zaczniemy, tym szybciej staniemy się tą wersją siebie, do której dążymy. Jeśli od zawsze mieliśmy ambicje, by nauczyć się jakiegoś rzemiosła lub skończyć ciekawe studia albo kurs – nadszedł czas, by wziąć byka za rogi. Jesień to ten moment w roku, w którym – po beztroskim lecie – mamy moment na to, by przeanalizować swoje życie, zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważne i dlaczego. Często wtedy przychodzi refleksja – a może praca wcale nie musi tak wyglądać?

Jeśli od zawsze śni nam się mała, kameralna kawiarnia lub kwiaciarnia na rynku – podejmijmy próbę realizacji tego marzenia. Niemal w każdym polskim mieście znajdziemy dziesiątki kursów i szkoleń z setek różnych dziedzin i kategorii. Naprawdę jest w czym wybierać. Stolarka, florystyka, ochrona zdrowia, dietetyka – każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje.

Rusz się!

Wszyscy wiedzą, jak trudno w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas dla siebie. Tryb praca-dom naprawdę potrafi wciągnąć. Nic dziwnego. Pochłonięci żmudną codziennością po powrocie do domu marzymy tylko o tym, by złapać choć chwilę dla siebie i położyć się w wannie z ciepłą wodą lub na kanapie pod ciepłym kocem. Ale czasem warto wyjść poza schemat i trochę się zmusić do aktywności. Niech jesień będzie tym momentem, w którym nareszcie – po miesiącach lenistwa – ruszymy się z kanapy!

Basen, siłownia, osiedlowy park – każde miejsce jest dobre, by rozpocząć swoje treningi. Zacznijmy delikatnie, od szybszych spacerów i krótkich podbiegów. Zadbajmy o kondycję i solidną pracę serca. Wraz ze wzrostem wydolności poprawi się nasze samopoczucie, sylwetka, humor, wygląd. Same plusy!

Nauka i przyjemność

Świetnym pomysłem na kreatywną i rozwijającą jesień są różnego rodzaju wyjazdy językowe, które będą stanowiły niebanalne połączenie przyjemnego z pożytecznym. W szerokiej ofercie biur podróży każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie tylko dzieci i młodzież mogą się dzisiaj bawić i uczyć na takich wycieczkach. Coraz więcej firm organizuje specjalne wyjazdy językowe dla dorosłych. Możemy się tutaj uczyć angielskiego, hiszpańskiego lub francuskiego i, przy okazji, czerpać pełnymi garściami z niesamowitej kultury i obyczajów danego miejsca. Gdzie lepiej przyswajać nowe, francuskiego słówka, jak nie na słonecznej riwierze? Gdzie angielski brzmi lepiej niż na brytyjskich ulicach? Nigdzie!

Stawiamy na rozwój. 3 sposoby na kreatywną jesień
Oceń artykuł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here