Urządzenia pralnicze do profesjonalnej pralni

Przeciętny człowiek pierze swoje rzeczy w domu i nie korzysta z pralni usługowych. Są jednak miejsca, w których profesjonalnie urządzona, wyposażona w urządzenia pralnicze pralnia odgrywa ogromną rolę.

  1. Nowoczesne urządzenia pralnicze
  2. Jak wybrać odpowiednie wyposażenie pralni?

Współcześnie pralnie pojawiają się głównie w hotelach, zakładach produkcyjnych czy dużych kompleksach restauracyjnych, a więc w miejscach, w których konieczne jest ciągłe dbanie o czystość ubrań roboczych, pościeli, ręczników i innych tekstyliów. Te mniejsze pojawiają się również w akademikach lub nowoczesnych budynkach, w których zlokalizowane są apartamenty na wynajem.

Nowoczesne urządzenia pralnicze

Podstawą działalności pralni, niezależnie od tego, gdzie się ona znajduje, są nowoczesne urządzenia pralnicze. Od ich niezawodnej pracy zależy szybkość i dokładność prania i suszenia, a w przypadku pralni usługowych, możliwość efektywnej obsługi klienta. Profesjonalne wyposażenie pralni to przede wszystkim pralki i suszarki przemysłowe. Choć pozornie wyglądają jak te domowe, to w rzeczywistości wykazują się rozbudowanymi możliwościami. Są wytrzymalsze i efektywniejsze, a przy tym mogą wyprać lub wysuszyć znacznie większą ilość prania w jednym cyklu. Dodatkowo, pralki przemysłowe są przystosowane do prania z wykorzystaniem agresywnych środków chemicznych, używanych w niektórych branżach nie tylko do czyszczenia, ale również dezynfekcji odzieży i tekstyliów.

 wyposażenie pralni

Maszyny pralnicze to nie tylko pralki i suszarki, ale również inne urządzenia, takie jak:

  • magiel przemysłowy, który pozwala szybko i efektywnie wyprasować tkaniny o dużej powierzchni oraz ubrania. Takie urządzenie powinno znaleźć się nie tylko w pralni usługowej, ale również w tej, która znajduje się w zakładzie produkcyjnym, hotelu czy restauracji. Za jego pomocą można prasować tkaniny o regularnych kształtach, takie jak pościel, zasłony, obrusy czy serwetki.
  • stoły prasowalnicze, a więc urządzenia, które podobnie jak magle, służą do prasowania odzieży i innych tkanin. Dzięki wydajnym żelazkom i generatorom pary, te profesjonalne urządzenia pozwalają szybko wyprasować dużą ilość odzieży.
  • zgrzewarki do ubrań – stosowane głównie w miejscach, które posiadają własną pralnię, a jednocześnie muszą zadbać o składowanie odzieży i tekstyliów. Zgrzewarki do ubrań przydają się więc w hotelach, restauracjach, zakładach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie powstają duże ilości prania oraz konieczne jest magazynowanie równie dużej ilości tkanin zapasowych. Zgrzewanie ubrań czy tekstyliów pomaga zmniejszyć ich objętość, a jednocześnie zapewnia trwałe i bezpieczne opakowanie. Zapakowane w ten sposób ubrania czy pościel można bezpiecznie przechowywać, a w przypadku chęci użycia, po prostu rozpakować.

Wyposażenie pralni opiera się nie tylko na maszynach, ale również na dodatkowych akcesoriach i chemii używanej do prania. Do przydatnych akcesoriów należą choćby wózki pralnicze, ułatwiające segregację prania.

Profesjonalne, pełne i efektywne wyposażenie pralni można znaleźć u renomowanego dystrybutora markowych urządzeń pralniczych gp-pralnia.pl.

Jak wybrać odpowiednie wyposażenie pralni?

Prowadzenie pralni to dochodowy biznes, któremu nie trzeba poświęcać długich godzin pracy. Jednak aby działalność w tej branży przyniosła oczekiwany efekt, trzeba wybrać odpowiednie urządzenia pralnicze. Inwestycja w profesjonalne maszyny pralnicze ma sens, jeśli maszyny te będą perfekcyjnie spełniać swoją funkcję. Wybierając wyposażenie pralni, trzeba więc zwrócić uwagę na funkcjonalność wybranych rozwiązań. Urządzenia powinny być wytrzymałe, a ich praca efektywna. Konieczne będzie zainwestowanie w kilka pralek i suszarek, stół prasowalniczy i magiel, jednak w niektórych przypadkach to nie wystarczy. W firmach, które stawiają na ustandaryzowanie ubrań, w pralniach usługowych lub tych, które zajmują się dbaniem o odzież i tekstylia zakładów przemysłowych lub hoteli, konieczne jest zainwestowanie w specjalistyczne maszyny, których stosunkowo rzadko się używa. Jedną z takich maszyn jest Professional Finisher. To urządzenie służy do jednoczesnego prasowania i nadawania kształtu tkaninie. Prasuje się na nim m.in. odzież laboratoryjną, spodnie, garnitury czy fartuchy. Professional Finisher przypomina manekina połączonego z wydajną stacją parową.

 urządzenia pralnicze

Chcąc otworzyć własną pralnię, należy też wziąć pod uwagę kwestie ekonomiczne. Nie chodzi jedynie o wysokość inwestycji w profesjonalne maszyny, ale również koszt ich utrzymania. Przemysłowe maszyny pralnicze powinny być ekonomiczne i energooszczędne na tyle, na ile to możliwe. Nie mogą generować zbyt dużego hałasu tak, aby działalność pralni nie wpływała na funkcjonowanie przyległych do niej firm lub nie przeszkadzała gościom hotelowym, restauracyjnym lub pracownikom. Koniecznie trzeba też zadbać o bezpieczeństwo. Urządzenia pralnicze to automaty, które jednak wymagają obsługi przez człowieka. Pracujący na nich pracownicy powinni zostać przeszkoleni w obsłudze maszyn oraz wyposażeni w wiedzę o ich prawidłowym działaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj