Personalizowany papier firmowy. Dlaczego warto zlecić druk papieru firmowego?

Chociaż nie jest niezbędny, to jednak jest często zamawiany. Papier firmowy to praktyczny materiał o szerokim zastosowaniu. Dlaczego warto go mieć?

Papierami firmowymi nazywa się taki rodzaj papierów, które poddawane są wcześniejszej personalizacji. Zawierają one najczęściej personalizowane nagłówki oraz stopki, na których umieszczane są informacje o firmie – jej logo, nazwa, adres siedziby, dane kontaktowe. Taki druk papieru firmowego można zlecić obecnie w praktycznie każdej dobrej drukarni w dowolnym nakładzie.

Jakie są najważniejsze zalety zamówienia papieru firmowego? Jakie rodzaje papierów są do wyboru? Ile kosztuje druk papieru firmowego? Sprawdź odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, gdy także chcesz zamówić takie materiały!

Papier firmowy – dlaczego warto go zamówić?

Papiery firmowe mogą z powodzeniem zastąpić zwykłe, białe kartki papieru. Ze względu na fakt, że znajdują się na nich personalizowane informacje o firmie, mogą one bardzo dobrze łączyć ze sobą funkcjonalność wraz z prestiżem.

Personalizowany papier firmowy jest świetnym nośnikiem reklamowym, a także buduje on profesjonalny wizerunek firmy w odbiorze jej klientów oraz kontrahentów. Może on także wchodzić w skład szerszej gamy materiałów bazujących na tych samych założeniach projektowych, które tworzą identyfikację wizualną firmy.

Warto także wskazać na kwestie praktyczne. Druk papieru firmowego pomaga oszczędzać czas, ponieważ na kartkach znajdują się od razu najważniejsze informacje o firmie – nie trzeba zatem zapisywać ich dodatkowo, więc pracownicy mogą wówczas skoncentrować się na innych, ważnych zadaniach.

Ponadto, papiery firmowe nie są związane z wysokimi kosztami – druk papieru firmowego jest zatem przystępnym cenowo sposobem na wsparcie działań marketingowych firmy.

Rodzaje papierów firmowych. Co wybrać?

Drukarnie świadczące druk papieru firmowego mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy materiałów tego rodzaju.

Najczęściej dostępne są poniższe rodzaje papierów:

  • papiery standardowe – stosowane do większości druków, na przykład faktur, rachunków, umów, zamówień, ofert reklamowych i innych
  • papiery ozdobne – używane do przygotowania ważnych druków, przykładowo zaproszeń, listów intencyjnych, druków dla klientów premium
  • papiery ekologiczne – to papiery pochodzące z recyklingu, posiadają szarawy kolor, dedykowane dla firm chcących podkreślić swoją troskę o środowisko naturalne

Standardowo, druk papieru firmowego odbywa się z wykorzystaniem papierów o gramaturze 90 g. W przypadku papierów ozdobnych można zastosować wyższe gramatury oraz papiery ozdobne, na przykład fakturowane, papiery w kolorze kremowym.

Papier firmowy dostarczany jest w standardowym formacie A4, który posiada na przygotowanie praktycznie każdego druku.

Ile kosztują papiery firmowe?

Wbrew pozorom, za druk papieru firmowego wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. To zatem korzystna propozycja dla każdej firmy – zarówno dla mikro przedsiębiorstwa, jak również dla większej firmy.

Za standardowe papiery firmowe o gramaturze 90 g i w formacie A4, trzeba będzie zapłacić cenę około 230-240 złotych netto przy nakładzie wynoszącym 1000 sztuk. W przypadku jeszcze wyższego zamówienia na 5000 sztuk papierów firmowych cena wynosi około 475 złotych netto.

Najwięcej za jedną sztukę papieru firmowego zapłaci się przy niższych nakładach wynoszących poniżej 500 sztuk. Przykładowo, zamówienie 100 sztuk papierów firmowych to wydatek około 90-95 złotych netto.

Zatem, druk papieru firmowego nie jest związany z bardzo wysokimi kosztami. Przy zamówieniu większej liczy tego typu papierów można zaoszczędzić najwięcej. Warto zatem wziąć je pod uwagę przy kupowaniu materiałów reklamowych dla firmy. Personalizowane papiery firmowe budują pozytywny wizerunek!

1 KOMENTARZ

  1. Nie jest to nic obowiązkowego. Wiele mniejszych firm rezygnuje z takich wydruków. Jednak jesli zależy Wam na dobrym wrażeniu firmy, dobrze jest wziac to pod uwage. Zadrukowanie takiego papieru drogie nie jest, a jednoczesnie sprawia, ze firma wyglada na znacznie bardziej profesjonalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj