Czy monitoring przesyłki jest przydatną funkcją?

Robiąc zakupy w sklepach internetowych czy też samemu wysyłając różnego rodzaju przesyłki, często z niecierpliwością wyczekujemy momentu w którym przesyłka dotrze do adresata. Czy popularna opcja śledzenia przesyłki jaką jest choćby Inpost śledzenie oszczędzi nam nerwów? Jak z niej korzystać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Do 10 przesyłek naraz

Z monitoringu przesyłek możemy korzystać bez względu na rodzaj przesyłki i typ kuriera, który dostarcza przesyłkę. Taką możliwość daje nam też między innymi Inpost śledzenie przesyłki. Jeśli korzystaliśmy z usług platformy transportowej umożliwiającej wycenę przesyłki kurierskiej i dokonanie wyboru idealnego kuriera (np. GlobKurier.pl), śledzenie jest banalnie proste i umożliwia podgląd trasy aż dziesięciu przesyłek jednocześnie! Dzięki temu łatwo zlokalizujemy każdą przesyłkę krajową lub międzynarodową, niezależnie od jej gabarytów.

Jakie zalety ma tracking?

Monitorowanie przesyłek to przede wszystkim spokojna głowa. Zarówno klientów e-sklepów, ich właścicieli, ale także klientów indywidualnych. Dzięki śledzeniu przesyłek w kilka chwil można zlokalizować aż do 10 przesyłek będących w trasie. W przypadku przesyłek doręczanych przez kuriera opcja to pomaga zorganizować sobie czas, tak by wizyta kuriera nas nie zaskoczyła. Ta bardzo pożyteczna funkcja sprawdzi się także, kiedy zamawiamy do paczkomatu lub z niego wysyłamy. Śledzenie Inpost jest bardzo popularną funkcją wśród użytkowników skrytek wysyłkowych. Tracking przesyłek jest szczególnie istotny przy przesyłkach międzynarodowych, kiedy paczki co do zasady pokonują dłuższą trasę. Powoduje to nierzadko większe zniecierpliwienie klientów, zwłaszcza w przypadku dużej wartości wysyłanego towaru (np. palety).

Jak to działa i ile kosztuje?

Usługa monitorowania przesyłki nie jest dodatkowo płatna. Dzięki czemu każdy klient korzystający z wysyłki kurierskiej ma do niej pełen dostęp. Niezależnie, czy wysyła niewielką kopertę czy też dużą paletę ważącą kilkaset kilogramów. Dzięki tej opcji można sprawdzić dokładną godzinę i datę między innymi zarejestrowania przesyłki, przekazania jej do transportu czy magazynu i wreszcie, doręczenia do adresata. Aby śledzić na bieżąco śledzić trajektorię przesyłki wystarczy znać numer GK nadanej paczki i wpisać go w odpowiednim oknie na stronie globkurier.pl. Ten unikatowy dla każdej przesyłki numer można znaleźć bądź w wiadomości e-mail o dokonanym zamówieni, bądź w liście przewozowym. Można też to zrobić z poziomu Panelu Klienta, gdzie znajduje się pełna lista przesyłek i zamówień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj