Faktura RR. Program pomocny w fakturowaniu dla RR

Przedsiębiorcy nabywający produktów rolne od rolników ryczałtowych zobligowani są do wystawiania faktur rr. Obowiązek ten stwarza konieczność posiadania programu do fakturowania, który umożliwi szybkie i bezproblemowe przygotowanie właściwych dokumentów. Z pomocą przychodzi program do MEGA-TECH, czyli Faktura RR Small Business.

Faktura RR – obligatoryjny dokument

Czynny podatnik VAT, który chce kupić płody rolne od rolnika ryczałtowego zobligowany jest ustawowo do wystawienia faktury RR (czyli dla rolnika ryczałtowego). Dokument ten musi zwierać m.in. takie dane jak: imię i nazwisko oraz adres nabywcy i dostawcy produktów rolnych, ich numery NIP oraz PESEL, numer faktury, ceny jednostkowe produktów oraz ich nazwy, a także datę nabycia i wystawienia faktury. Przygotowana faktura powinna być wystawiona w dwóch egzemplarzach. Oryginał otrzymuje dostawca produktów rolnych, czyli rolnik ryczałtowy. Drugi egzemplarz zostaje u nabywcy.

Przydatny i prosty program do faktur RR

Firma MEGA-TECH opracowała program, który umożliwia szybkie i bezproblemowe fakturowanie i wystawianie faktur m.in RR. To oprogramowanie to Faktura RR Small Business. Narzędzie zostało przygotowane dla czynnego podatnika VAT, który musi rozliczyć się z rolnikiem ryczałtowym i wystawić mu fakturę RR. Ponad to program umożliwia z łatwością odnaleźć użytkownikowi wszystkie potrzebne funkcjonalności. Korzystające może np. definiować własne formy płatności czy tworzyć przydatne kartoteki towarów i klientów. Jest to bardzo ważna opcja, gdyż pozwala szybko odnaleźć w bazie danego klienta, z którym była przeprowadzana transakcja oraz wszelkie towarzyszące jej dokumenty. Oprogramowanie umożliwia również stworzenie przydatnych rejestrów oraz przypisanie do poszczególnych rolników ryczałtowych numerów kont bankowych. Producent oferuje również wsparcie pomocy technicznej w zakresie działania programu i występujących w nim opcji. To jednak nie wszystko! Program do faktur RR Faktura RR Small Business to również możliwość ustawiania stopki drukowanej na fakturze, wyglądu rejestru i wydruku faktur czy wysyłania faktur do klientów e-mailem.

Chcąc szybko i bez trudu fakturować i wystawiać dokumenty dla rolników ryczałtowych warto skorzystać z dedykowanego do tego programu do fakturowania Faktura RR Small Business. To przyjazne, z wieloma przydatnymi funkcjonalności i zarazem proste w obsłudze dla użytkownika oprogramowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj