Jak dopasować biżuterię do biurowej stylizacji?

Wybór biżuterii to przede wszystkim kwestia preferencji, ale jeśli chodzi o biżuterię do pracy, szczególnie biurowej – nie tylko. W takich miejscach należy zachować pewien umiar, nawet jeśli nie obowiązuje oficjalny dress code, po to, by podkreślić rangę instytucji lub firmy, w jakiej się pracuje, a także dodać profesjonalnego charakteru swoim stylizacjom. Sięgając po źle dobraną, niepasującą do specyfiki biura i biurowego stroju biżuterię, można wydać się współpracownikom i interesantom osobą nieprofesjonalną, niepoważną, niewiarygodną i po prostu pozbawioną gustu.

Czego nie wybierać? 

Mocno rzucająca się w oczy, bardzo okazała biżuteria nawet w najbardziej nieformalnych sytuacjach może być ryzykownym rozwiązaniem – łatwo z nią przesadzić i uzyskać efekt tandety, nie tylko wtedy, gdy wybiera się wyroby sztuczne. Na pewno do pracy, nie tylko biurowej, nie wypada zakładać biżuterii mocno rzucającej się w oczy, efektownej, typowo imprezowej, jak wielkie wisiory czy naszyjniki składające się z mnóstwa zawieszek, wielkich bransolet z sztucznych kamieni czy zestawów z kilku łańcuszkowych bransoletek, brzęczących przy każdym ruchu ręką. Niewskazane są też wielkie, rzucające się w oczy pierścienie, modne chokery czy duże kolczyki. Wskazany jest przede wszystkim umiar, biżuteria mało rzucająca się w oczy, a także, najlepiej, wykonana ze szlachetnych materiałów.

Biżuteria do pracy – na co warto postawić? 

Większość wyrobów biżuteryjnych ma na tyle wyrazisty styl, że łatwo jest podzielić ozdoby na te dedykowane na przykład na imprezy i takie, które nadają się do codziennego noszenia oraz do pracy. Jasne jest, że wielkie kolczyki z mnóstwem ozdób bardziej pasują do zwiewnej spódnicy niż biurowej garsonki, więc wybór biżuterii do pracy nie jest wcale trudny, wystarczy tylko odrobina wyczucia lub stosowanie się do podstawowych zasad. Kluczowa z nich to ta mówiąca, że biżuteria do pracy co prawda może zapewniać błysk, ale musi to być dyskretny efekt. Świetnie więc sprawdzi się na przykład cienki czy złoty łańcuszek z niewielkim wisiorkiem. Bardzo subtelnie prezentują się na przykład tak modne obecnie celebrytki – jednak motyw zawieszki musi być wybrany rozsądnie. Żyletka będzie w pracy nie na miejscu, zaś na przykład nieco infantylny aniołek nie będzie profesjonalnym i poważnym dodatkiem. Ciekawym rozwiązaniem do biura może być stonowana bużuteria artystyczna, na przykład zawierająca kamień szlachetny lub oryginalne zdobienie. Taki dodatek sprawi, że nudny, biurowy look nabierze charakteru.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić pierścionki z kamieniami, ale nie powinny być one zbyt okazałe. Lepsza będzie na przykład delikatna obrączka niż okazała markiza. Jeśli zaś chodzi o bransoletki, zbyt duże mogą zwyczajnie przeszkadzać, zwłaszcza w pisaniu na klawiaturze, dlatego najlepszym wyborem będzie delikatna bransoletka łańcuszkowa. Optymalnym wyborem gdy chodzi o kolczyki są zaś modele na sztyftach, czyli popularne wkrętki, najlepiej niewielkie. Okazałe koła czy długie kolczyki to typowo imprezowy dodatek.

Warto nosić zegarek 

Świetnym dodatkiem do biznesowej stylizacji będzie też zegarek. Element ten dodaje profesjonalnego wyglądu, a także kobiecości tym paniom, które nie lubią nosić innej biżuterii. Warto postawić zwłaszcza na srebrną bransoletę czy też biżuteryjną, ozdobioną na przykład kryształkami – lub takie dekoracje na tarczy.

Artykuł został przygotowany we współpracy z serwiesem lifestyloe’owym Keepcool.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj