Jak stworzyć taśmę klejącą z własnym nadrukiem?

Trudno wyobrazić sobie pakowanie produktów do wysyłki bez użycia taśmy, która zamknie karton lub zabezpieczy folię, w której umieszczony jest produkt. Często firmy decydują się na zwykłe taśmy klejące – przezroczyste, bez żadnych oznakowań. W wielu wypadkach przedsiębiorstwa są jednak bardziej wymagające i chcą, aby na taśmie klejącej znajdowało się ich logo, specjalnie przygotowane hasło reklamowe lub inna grafika. Jak w takim razie stworzyć taśmę klejącą z własnym nadrukiem?

Kreator taśmy klejącej z własnym nadrukiem

W TCM Service stworzyliśmy specjalny kreator, który pozwala na stworzenie wstępnego projektu graficznego taśmy. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim sam proces zamawiania konkretnego rodzaju taśmy jest znacznie prostszy i szybszy. Jakie opcje są dostępne w ramach kreatora?

  1. Typ taśmy. Tu możemy wybrać pomiędzy taśmą papierową, PP (polipropylenową), PVC (polichlorek winylu) i S-PVC. Każdy z tych materiałów ma nieco inne właściwości, ale kluczowe w tym wypadku jest to, iż dany materiał wpływa na rodzaj kleju, jaki będzie użyty.
  2. Rodzaj kleju – jeśli wybierzemy taśmę PP, to możemy wybrać kleje akrylowe (są produkowane na bazie wody, co sprawia, że są przyjaźniejsze dla środowiska), a także kleje typu hot-melt, super hot-melt oraz freezer, które są produkowane na bazie kauczuku syntetycznego. W przypadku taśm PVC możliwe jest zastosowanie kleju typu solvent, czyli na bazie kauczuku naturalnego. Ogólna zasada jest taka, iż taśmy klejące PVC lepiej sprawdzają się na powierzchniach falowanych lub o syntetycznej powierzchni. Taśmy PP natomiast doskonale wiążą na powierzchniach kartonowych. Papier jest natomiast ekologiczny, podlega recyklingowi i jest bardzo mocny.
  3. Liczba kolorów nadruku – w TCM produkujemy taśmy klejące z własnym nadrukiem, które mogą składać się z jednego, dwóch lub trzech kolorów.
  4. Szerokość taśmy, która może wynosić od 18 do 144 mm.
  5. Kolor taśmy, czyli baza, na której znajdzie się wydruk. Do wyboru mamy trzy barwy – transparentna, biała oraz brązowa. Warto przemyśleć, czy grafika, która ma się znajdować na taśmie, będzie pasować do jej bazy. W tym miejscu można również wybrać szerokość nadruku.
  6. Liczba rolek i długość taśmy to kluczowe dla zamówienia parametry, których nie można pominąć.

Kolejną bardzo ważną częścią kreatora jest prosty edytor, który pozwala po pierwsze, wgrać przygotowany wcześniej projekt (np. logo), wybrać układ graficzny oraz wpisać tekst (może nim być hasło reklamowe). I to wszystko! Oczywiście taki wstępny projekt podlega weryfikacji przez naszych specjalistów. W razie konieczności służymy pomocą, zwłaszcza gdy podane parametry nie będą ze sobą współgrać, np. bazowy kolor taśmy sprawi, że grafika nie będzie czytelna.

Dlaczego warto?

Wykorzystanie kreatora w TCM Service to prosty sposób na zaprojektowanie taśmy klejącej z własnym nadrukiem, która będzie nośnikiem treści reklamowych. Pozwala to nie tylko zadbać o szczelność i estetykę wysyłanych produktów, ale także wpływa na rozpoznawalność firmy. Sprawdź, jak taśma klejąca z własnym nadrukiem może pomóc Twojemu biznesowi i wykorzystaj nasz kreator, aby stworzyć własną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj