Jak usprawnić funkcjonowanie swojej firmy nie zatrudniając nowych pracowników?

Każdy przedsiębiorca stara się zminimalizować koszty prowadzenia własnej działalności. Nie oznacza to jednak, że może w jakikolwiek sposób pomijać różne kwestie. Z pewnością, nie może zrezygnować z prowadzenia księgowości. Jeśli jednak zależy mu na usprawnieniu funkcjonowania swojego biznesu, a jednocześnie na oszczędnościach, warto skorzystać z usług outsourcingowych.

O outsourcingu słów kilka

Najprościej rzecz ujmując, outsourcing usług księgowych polega na zleceniu zewnętrznej firmie wszystkich działań związanych z rozliczeniami firmy. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi zatrudniać kolejnej osoby i w związku z tym ponosić dodatkowych kosztów. Co ważne, outsourcing usług księgowych to pojęcie bardzo szerokie. Księgowa bowiem nie tylko będzie przygotowywać w naszym imieniu raportów dla GUS, wystawiać faktury oraz przygotowywać przelewy. Lista jej obowiązków jest dużo dłuższa. Do jednych z ważniejszych należą: wsparcie podczas ewentualnego audytu, przygotowanie wszystkich dokumentów rejestracyjnych, przegląd ksiąg rachunkowych oraz prowadzenie rejestru VAT.

Plusy outsourcingu

Główną zaletą są już wspomniane oszczędności. Pracodawca, korzystając z outsourcingu usług księgowych, może wydać kilkakrotnie mniej niż wtedy, gdy zdecyduje się na zatrudnienie księgowego bezpośrednio w firmie. Warto także wspomnieć o odpowiedzialności. Kwestie rozliczeniowe nie należą do najłatwiejszych, dlatego powinien się nimi zająć profesjonalista. Oczywiście pełna odpowiedzialność za prowadzone działania spada na podmiot, któremu zleciliśmy rozliczenia. Kolejny plus to możliwość rozszerzenia outsourcingu np.: o doradztwo w sprawach zatrudnienia, a nawet prawa.

Popularne rozwiązanie

Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu usług księgowych. Nie ma znaczenia, czy jest to duże czy też małe przedsiębiorstwo, ani na jakim etapie funkcjonowania się znajduje. Ta usługa skierowana jest bowiem nawet do początkujących biznesów. To bardzo komfortowe rozwiązanie w dłuższej perspektywie przyniesie firmie mnóstwo korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj