Nowoczesne agregaty prądotwórcze

Nowoczesne agregaty prądotwórcze

Zadaniem generatorów prądu jest wytwarzanie energii elektrycznej w razie przerwy w dostawie prądu lub braku możliwości podłączenia do linii energetycznej. W wielu przypadkach nawet krótkotrwały brak dopływu prądu może powodować nieodwracalne straty.

Agregaty prądotwórcze – zastosowanie

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które produkuje energię elektryczną. Główne jego elementy to silnik, prądnica i szereg sterowników kontrolujących pracę. Najprostsze agregaty prądotwórcze uruchamiana są za pomocą linki, te bardziej zaawansowane mają włączanie przyciskiem lub automatyczne.

Takie agregaty dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych, na budowach lub halach produkcyjnych.

Agregaty prądotwórcze nowej generacji

Niektóre urządzenia wymagają pracy ciągłej i nie są wskazane dla nich żadne przerwy. Ma to miejsce przede wszystkim w szpitalach na salach operacyjnych i intensywnej opieki medycznej w przypadku wszystkich urządzeń ratujących życie, podtrzymujących funkcje życiowe, w laboratoriach, instytutach badawczych, firmach telekomunikacyjnych, rozliczeniowych.

W tych sytuacjach zastosowanie mają nowoczesne agregaty prądotwórcze z zasilaniem UPS, nazywane często hybrydowymi. zasilacz podłączony jest równocześnie do sieci i agregatu. W normalnym trybie przesyła prąd z sieci do urządzenia. W razie braku zasilania z sieci system zapewnia zasilanie bezprzerwowe z własnego akumulatora do czasu uruchomienia agregatu, wszystko odbywa się automatycznie. Zasilacz UPS w pełni zaspokaja zapotrzebowanie urządzeń na energię.

Warunkiem dobrego funkcjonowania agregatów prądotwórczych – UPS jest właściwe dobranie parametrów pracy, odrębnie dla zasilacza i dla agregatu prądotwórczego. Zasada obliczania mocy urządzeń jest podobna jak w przypadku agregatu, dodatkowo powinien on uwzględniać pojemność zasilacza UPS, która wynosi ok. 10 -70%, w zależności od modelu.

Najtańsze zasilacze UPS zapewniają bezprzerwową pracę tylko przez kilka minut, profesjonalne nawet przez kilka godzin, ale ich cena jest znacznie wyższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj