Jak wybrać odpowiednią bieżnię do domu?

Chciałabyś zadbać o sylwetkę lub rozpocząć prowadzenie zdrowego stylu życia? Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią bieżnię do domu? Przeczytaj poniższe rady, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Na rynku znajduje się duży wachlarz wyboru sprzętu do ćwiczeń, więc nie musisz martwić się, że nie znajdziesz nic w odpowiedniej cenie i z odpowiednimi funkcjami.

Typy bieżni domowych a wybór odpowiedniego sprzętu

Jeśli jesteś zdecydowany na ten sprzęt,jakim jest bieżnia, warto zastanowić się, jakie funkcje powinien on posiadać, żeby mógł spełnić wymagania. Na początku, warto wziąć pod uwagę, jaki sprzęt tego rodzaju jest dostępny na rynku. Bieżnie różnią się od siebie nie tylko konstrukcją i wyglądem, ale również sposobem działania. Zatem, wymienimy cztery główne rodzaje:

  • Bieżnia elektryczna-możemy dostosować prędkość pasu biegowego, dzięki temu, że jest napędzany przez silnik.Bieżnie elektryczne posiadają różnorakie rodzaje programów, które różnią się od siebie prędkością, kątem nachylenia pasa oraz intensywnością. Sprzęty tego rodzaju są jednymi z droższych, ale zdecydowanie wartymi swojej ceny. Szczególną popularnością cieszą się wśród osób zaawansowanych, które pragną poszerzać horyzonty.
  • Bieżnia mechaniczna-jest ona jednym z najtańszych urządzeń tego typu, ponieważ nie jest napędzana przez silnik. Pas biegowy wprawiamy w ruch my sami. Korzystanie z tego typu bieżni bywa trudne dla osób początkujących, również ze względu na małą ilość funkcji, przez co nie możemy profesjonalnie dostosować prędkość oraz intensywność do naszej kondycji.
  • Bieżnia ciśnieniowa-to urządzenie jest wyposażone w kapsułę, która tworzy ciśnienie, co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Bieżnia antygrawitacyjna– jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów tego typu. Pozwala on na odciążenie naszego organizmu, co pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę, ale również stan naszego zdrowia. Urządzenia te są polecane osobom, wracającym do sportu po kontuzji lub chorobie. Martwić nas może jednak cena, która jest bardzo wysoka. Z tego względu rzadko wybierana jest, jako sprzęt do użytku domowego.

Wybór bieżni do domu a odpowiednie parametry

Wiadomo, już jakie typy bieżni dostępne są na rynku. Jednak nawet jeśli zdecydujemy się na konkretny rodzaj, wciąż nie wiemy jak wybrać odpowiednią bieżnie? Przecież wciąż mamy ogromny wybór, nawet jeśli postawiliśmy na konkretny typ. Zatem, przejdźmy do parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać idealny sprzęt dla siebie.

  • Prędkość-ważne, aby przeczytać informację o niej. Dużo zależy od tego, czy jesteśmy zaawansowani, czy dopiero zaczynamy przygodę ze sportem. Na rynku są sprzęty, na których mamy szanse rozpędzić się nawet do 20 km/h.
  • Nachylenie-czyli parametr pasa biegowego. Jeśli zdecydujemy się na bieżnię elektryczną, nachylenie możemy odpowiednio dostosować do swoich wymagań.Oferta rynkowa zapewnia, że dostaniemy urządzenia z nachyleniem od 3 do 40 stopni.
  • Moc-parametr ten dotyczy bieżni elektrycznych. Jeśli nie zależy nam tylko na truchcie, powinniśmy wybrać sprzęt o mocy większej, niż 2 KM.
  • Nośność-Powinniśmy dopasować ją do masy naszego ciała. Dostępne są urządzenia 100 kg, 120 kg, 150 kg oraz 200 kg.
  • Rozmiar pasa biegowego-warto zwrócić uwagę na jego długość i szerokość, w celu dbania o swój komfort podczas biegu. Warto dostosować rozmiar, biorąc pod uwagę nasz wzrost.
  • Funkcje komputera-Głównie należy zwrócić na nie uwagę, w przypadku bieżni elektrycznych. Komputery pokazują puls, pokonany dystans, prędkość i stracone kalorie. W wielu urządzeniach możemy znaleźć również ciekawe programy treningowe.

Bieżnia do domu – cena i opinie

Jak wybrać odpowiednią bieżnią bieżnię do domu, którą zakupimy w dobrej cenie? Jeśli jest to nasz pierwszy sprzęt tego typu i chcemy zaoszczędzić, warto zwrócić szczególną uwagę na bieżnie mechaniczne, które bez problemu zakupimy do 1000 zł. Jeśli jednak jesteśmy bardziej zaawansowani i mamy przygotowany większy budżet, warto skusić się na bieżnię elektryczną. Posiada dużo ciekawszych funkcji, jednak jej cena zaczyna się od 1500 zł. Jednak modele z najwyższej półki potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Dobra bieżnia domowa, czyli jak wybrać najlepszą?

Wybór odpowiedniej bieżni, to przede wszystkim określenie naszej kondycji i wymagań wobec sprzętu. Zastanówmy się, czy nie warto zacząć od tańszego urządzenia, na którym zaczniemy swoją przygodę ze sportem. Po czasie, w formie rozwinięcia, dobrze jest zainwestować w droższy sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli poszerzać horyzonty.

Ranking bieżni do domu: https://jak-kupic.pl/jaka-bieznia-do-biegania-w-domu-ranking/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj