10 sposobów na promocję firmy

Aby uzyskać popularność firmy w krótkim czasie należy skorzystać z kilku skutecznych sposobów na reklamę firmy. Tych sposobów jest naprawdę dużo, ale my przedstawimy Tobie 10 najpopularniejszych metod, dzięki którym Twoja firma przebije się spośród tysięcy innych działalności.

Portale społecznościowe

Już od ponad 7 lat królują portale społecznościowe takie jak Facebook, Instagram czy Twitter. Cieszą się one ogromną popularnością, która codziennie wzrasta. Regularnie każdego dnia logują się do nich miliardy użytkowników. To właśnie im w bardzo prosty sposób można przedstawić ofertę Waszej firmy. Niestety samo założenie konta na jednym lub na kilku portalach nie wystarczy. Należy regularnie publikować swoje treści, aby w szybkim czasie zyskać dużo nowych obserwatorów. Przeważnie stosuje się regułę stałego kontaktu z odbiorcami poprzez publikowanie kilku postów jednego dnia lub tygodniowo w zależności od dostępnych treści oraz wybranego portalu społecznościowego.

Pozycjonowanie

Kolejną skuteczną metodą promocji jest pozycjonowanie, które polega na optymalizacji kodu strony, tzn. ustawienia tytułu, opisu strony, nagłówków, jej treści oraz budowie profilu linkowego pod kątem określonych fraz kluczowych, tak bym wyświetlał się on w najwyższych pozycjach Google lub innych wyszukiwarkach internetowych. Osiągnięcie wysokich pozycji w przeglądarkach przekłada się na tysiące odwiedzin każdego dnia, jednakże aby czerpać korzyści wymagana jest systematyczna praca, rozwój strony oraz cierpliwość.

AdWords

Jest to system reklamowy, który wyświetla reklamy tekstowe w wyszukiwarce Google oraz reklamy graficzne w sieci reklamowej. Odpowiednio przygotowana reklama kontekstowa jest jedną z lepszych metod na promocję firmy. AdWordsy pozwalają tworzyć reklamy i skierować je do określonego grona klientów. Warto skorzystać z promocji firmy za pomocą AdWords, ponieważ jesteśmy pewni co do precyzyjnego kierowania reklam do określonych odbiorców, mamy ścisłą kontrolę kosztów, szczegółowy pomiar efektów, odpowiednio dobrany cel kancelarii, zasięg sieci reklamowej wynosi do 90% użytkowników, efekty zaczynają się pojawiać znacznie szybciej niż w przypadku pozycjonowania, posiadamy możność personalizacji treści, reklama naszej firmy dostępna jest w mapach, a także możemy naszą reklamę umieścić na Youtube lub Google Gmail.

Google Moja Firma

Założenie wizytówki swojej firmy jest bardzo proste i bezpłatne. Możemy to wykonać wchodząc na strony internetowe przeznaczone do takiej możliwości i postępować zgodnie z instrukcjami. Po założeniu i aktywacji wizytówki można ją promować poprzez dodanie na Waszej stronie linku do wizytówki lub umieszczenia go na Waszych portalach społecznościowych, na blogu lub w stopce maila. Można także zachęcić klientów do oceny Waszej działalności, ponieważ wysoka ocena firmy może wpłynąć na innych klientów, aby skorzystali z Waszej oferty.

Blog

Założenie konta na platformach blogowych trwa od kilku do kilkunastu minut. Aby skutecznie prowadzić bloga należy go promować, ponieważ to pomaga w budowaniu popularności i wizerunku firmy. Aby zwiększać popularność bloga należy również dodawać dobre i łatwe w czytaniu artykuły, one też są skuteczną reklamą, która dociera do szerokiego grona odbiorców. Z pewnością prowadzenie bloga wymaga wiele czasu i cierpliwości. Początkowy etap bloga składa się z kilku wpisów i niedużej lub zerowej liczby czytelników. Jednakże systematyczne rozbudowywanie strony oraz reklama internetowa na pewno zwiększy oglądalność bloga.

Gadżety reklamowe

Dla przyciągnięcia uwagi firmy, bardzo często są organizowane różnego rodzaju eventy, wtedy bardzo ciężko się obejść bez gadżetów. To może mogą być nawet kubki plastikowe z reklamowymi nadrukami, smycze, albo pendrivy z wgraną informacją, katalogiem czy inną treścią.

Kanały wideo

W dzisiejszych czasach kanały na YouTubie cieszą się ogromną popularnością, prawie taką jak portale społecznościowe. Dziennie popularne kanały otrzymują milionową oglądalność. Aby uzyskać dobrą reklamę firmy należy wstawiać przemyślane i dobrze wykonane filmy. Stworzenie takiego profesjonalnego kanału niestety kosztuje dużo pieniędzy, ponieważ trzeba mieć porządne oświetlenie, sprzęt, mikrofon, tło, statywy, dźwięk oraz program do obróbki filmów. Dodatkowo aby stworzyć profesjonalny filmik potrzebny będzie zespół, który go zmontuje i obsłuży sprzęt. Dzisiaj każdy użytkownik oczekuje wysokiej jakości filmy. Publikując je warto dodawać dodatkowe informacje w opisach. Systematyczna praca nad filmami z pewnością zwiększy popularność firmy.

Sponsorowane wpisy blogowe

Nie każdy przedsiębiorca ma czas do prowadzenia własnego bloga, dlatego wiele firm korzysta z pomocy osób, które mają duży wpływ na swoich odbiorców (czyt. Influencer). Jeśli działamy w branży, w której mamy możliwość kontaktu z blogerami, którzy codziennie przyciągają setki tysięcy odwiedzających to warto skontaktować się z taką osobą i podpytać o sponsorowany wpis blogowy. Dzięki takim postom może zostać ulokowany Wasz produkt lub usługa z linkiem, która przekierowuje do Waszej strony internetowej. Dzięki takim wpisom znaczna część czytelników danego blogera, może zostać Waszymi klientami oraz jest to duża pomoc w budowie silnej marki, dzięki ugruntowanej opinii firmy.

Reklama w portalach branżowych

Jeśli Wasz biznes jest niszową branżą i trudno Wam uzyskać grono odbiorców oraz powyższe sposoby na reklamę Waszej firmy to nic straconego. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest reklama dostępna w portalach branżowych. Zaglądają tam osoby które szukają pomocy w zakresie świadczonych przez Was usług lub oferowanych produktów i rozwiązań. Ruch pozyskany z takich serwisów może nie być na początku duży, ale wejścia na Waszą stronę nie będą przypadkowe. Użytkownicy, którzy weszli na Waszą stronę, szukają konkretnych produktów lub usług, więc może się wyniknąć duża szansa, że znajdą te produkty właśnie u Was.

Katalogi biznesowe

Katalogi biznesowe są jedną z tańszych metod na założenie wizytówki Waszego przedsiębiorstwa. Jest to bezpłatna metoda. Należy uzupełnić tylko podstawowe dane na temat Waszej firmy np. dane adresowe, numery telefonów, strony www lub adresu e-mail. Można także dołączyć krótką historię Waszej firmy, dodania odpowiednich słów kluczowych i kategorii, które są związane z Waszą działalnością. Naprawdę warto jest poświęcić klika minut na prawidłowe wypełnienie pól, ponieważ od tego zależy czy firma znajdzie się w danym katalogu biznesowym oraz czy klienci będą mogli wyszukać firmę tylko po nazwie.

Najskuteczniejszą metodą promocji firmy jest połączenie kilku metod. Im więcej metod wybierzemy, tym będziecie mieć większą szansę na sukces. Ograniczenie tylko do jednej techniki reklamy nie wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj