Wynajem drukarek i kserokopiarek to sposób na oszczędności dla Twojej firmy

Wynajem drukarek i kserokopiarek to sposób na oszczędności dla Twojej firmy

Szukanie oszczędności w firmowym budżecie to podstawa. Przy zakładaniu nowej firmy trzeba liczyć się z tym, że należy zakupić do niej pełne wyposażenie. Nie da się w tym przypadku uniknąć wydatków, jednak nie wszystkie sprzęty trzeba kupować. Część z nich można wynająć, aby zniwelować straty we własnym budżecie. Przykładem takiego sprzętu są drukarki oraz kserokopiarki. Z wynajmu płynie wiele korzyści, a po zakończonej umowie najmu można zdecydować się na zakup takich urządzeń, gdy spełniają one wymagania klienta. Za wynajem nie ponosi się tak wielkich kosztów, jak w przypadku zakupu nowego sprzętu.

Ile pieniędzy można zaoszczędzić?

Zainteresowani zastanawiają się najczęściej nad tym, ile pieniędzy mogą zaoszczędzić na takim wynajmie – twierdzi specjalista z firmy faxpol.pl. Mowa tutaj nawet o kilku do kilkunastu tysięcy złotych, chociaż te kwoty mogą jeszcze bardziej wzrosnąć, ponieważ swój sprzęt trzeba będzie serwisować, a nowe elementy do takich urządzeń sporo kosztują. Ludzie mogą zdecydować się na dłuższy czas wynajmu lub zdecydowanie krótszy, zależnie od realizowanych przez siebie prac. Decyzję podejmuje oczywiście właściciel firmy, który musi wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw poszczególnych rozwiązań. Firma od której wypożycza się urządzenie zapewnia jego serwis, ale też różnorodne wymiany uszkodzonych elementów. Dzięki temu na sprzęcie można pracować w sposób ciągły. Kupując nowy sprzęt, w przypadku jego awarii odsyła się go na gwarancję, a na naprawę można czekać tygodniami. Nie jest to więc wygodne rozwiązanie dla właścicieli.

Jedynym kosztem przy wynajmie takich sprzętów jak drukarki Canon jest miesięczna rata najmu, którą można ustalić według własnych możliwości finansowych z wynajmującym. Oferta wynajmu urządzeń może obejmować:

 • abonament + limit kopii,
 • abonament bez limitu kopii,
 • opłata jedynie za wykonane kopie.

Zwykle taki abonament kosztuje 100-200 złotych. Koszt nowej kserokopiarki to wydatek rzędu 2500-3000 złotych, więc jak widać są to spore oszczędności. Urządzenia można dzierżawić w okresie od 12 do 60 miesięcy, w ofercie znajdują się takie udogodnienia jak:

 • dostawa tonerów,
 • konserwacja,
 • dojazd technika,
 • wszelkie naprawy.

Przy wynajmie załatwia się minimum formalności, do tego klienci otrzymują sprzęt fabrycznie nowy. Po zakończeniu umowy istnieje szansa na zakupienie sprzętu na własność.

Dopasowanie urządzenia do potrzeb firmowych

Wynajmując drukarki i kserokopiarki można też liczyć na fachową pomoc doradcy, który będzie w stanie wybrać dla zainteresowanych optymalne urządzenia, zgodnie z potrzebami firmowymi. Na początku odrzuci się już niekorzystne opcje. Polecane firmom są wydajne i bezawaryjne drukarki Samsung, więc większość zainteresowanych bierze je pod uwagę, gdy dokonuje się ostatecznego wyboru. Ważne jest to, że przy wynajmie:

 • nie ponosi się kosztów eksploatacyjnych,
 • naprawy serwisowe wchodzą w koszt płaconej raty.

Jak widać zaoszczędzi się na tym procederze naprawdę spore pieniądze, dlatego firmy powinny zastanowić się nad skorzystaniem z takiej możliwości. Nie zawsze opłaca się posiadać własny sprzęt, czasami lepiej coś wynająć i móc podreperować tym samym swój budżet domowy.

Oszczędniejsze wyposażenie swojego biura

Prowadząc własne biuro ludzie chcą, aby znalazły się w nich wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty. Jak wiadomo jest to prawidłowy tok myślenia, ponieważ można tym samym usprawnić swoją pracę i doprowadzić do tego, że będzie ona wydajniejsza. Trzeba jednak w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę budżet firmowy, który nie powinien być w pierwszych miesiącach działania biura nadszarpnięty. Zdecydowanie się na wynajem drukarek i kserokopiarek jest oszczędniejszą opcją, poza tym nie trzeba kupować wtedy oryginalnych tuszy czy też tonerów, na czym oszczędza się dodatkowe pieniądze. Wynajmowane drukarki Canon z pewnością spełnią oczekiwania właścicieli biur i istnieje wtedy szansa, że wynajem zostanie przedłużony, gdy właściciele zauważą, jak wiele korzyści to za sobą niesie. Na pewno jednak budżet firmy na tym skorzysta i pieniądze nie będą z niego niepotrzebnie wydawane.

Spore udogodnienie dla nowych firm

Opcja wynajmu jest sporym udogodnieniem zwłaszcza dla nowych firm. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można stać się po pewnym czasie bardziej konkurencyjnym, do czego powinno się dążyć. Drukarki Samsung kupowane bezpośrednio przez właścicieli są dość drogie i trzeba przeznaczyć na kilka sztuk tego sprzętu duże pieniądze, natomiast przy wynajmie koszty te będą zdecydowanie mniejsze. Firma będzie mogła zaoszczędzone środki przeznaczyć np. na reklamę, dzięki czemu zdobędzie nowych klientów. Atutami przemawiającymi za wynajmem drukarek i kserokopiarek są:

 • mniejsze wydatki,
 • brak kosztów związanych z eksploatacją i serwisowaniem sprzętu,
 • dobranie sprzętu zgodnie z prowadzonym biznesem, z fachową pomocą specjalistów.

Jeśli ktoś za bardzo nie zna się na takich urządzeniach prawdopodobnie nie wybierze dla swojej firmy odpowiedniego sprzętu, dlatego też bazowanie na opiniach specjalistów jest w tym przypadku najrozsądniejszym krokiem z możliwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj