Programy księgowe solidnym wsparciem działalności gospodarczej

Programy księgowe solidnym wsparciem działalności gospodarczej

Prowadzenie dokumentacji to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Aby realizacja zobowiązań finansowych była szybsza i sprawniejsza warto w tym celu wykorzystać nowoczesne programy księgowe. Pytanie tylko które? Jak wybrać program księgowy, by odpowiadał potrzebom działalności?

Zalety e-księgowości

Księgowość elektroniczna przynosi wiele korzyści. Do jej prowadzenia wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Dzięki nowoczesnym programom wykonywanie operacji finansowych przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Jest też wygodniejsze. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na e-księgowość, może na bieżąco kontrolować koszty oraz przychody i lepiej zarządzać swoją firmą. Najważniejsze korzyści wynikające z prowadzenia księgowości elektronicznej przedstawia poniższa grafika.

Jak wybrać dobre oprogramowanie księgowe dla swojego przedsiębiorstwa?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie oprogramowania księgowego, najlepiej sprawdzić, czy spełnia ono podstawowe wymogi. Oto cztery pytania, na które warto udzielić odpowiedzi już na samym początku.

1. Czy jest to oprogramowanie znanej marki?

Stawiając na program księgowy firmy, która od wielu lat działa na rynku mamy większą pewność, że będzie to program bezpieczny i funkcjonalny.

2. Ile osób korzysta z tego programu?

Jeśli dany program księgowy jest chętnie wybierany przez użytkowników, to również jest to sygnał świadczący o tym, że jego funkcjonalność odpowiada potrzebom Klientów. Dodatkowo jest duża szansa na to, że taki produkt będzie dodatkowo wspierany i rozbudowywany przez producenta. To zmniejsza ryzyko, że prowadzenie księgowości elektronicznej stanie się kłopotliwe.

3. Czy można liczyć na wsparcie techniczne?

Firmy, które oferują księgowość elektroniczną, nie tylko udostępniają program księgowy, ale także gwarantują wsparcie specjalistów oraz fachową pomoc techniczną producenta czy firmy wdrożeniowej. W takiej sytuacji w razie dodatkowych pytań można zwrócić się z pytaniami do specjalistów, aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Wsparcie oraz rozwijanie programu przez producenta pozwoli korzystać z oprogramowania bez zmian na różnych etapach działalności.

4. Czy program jest zgodny z aktualnymi przepisami prawnymi?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego programu księgowego, warto także dodatkowo sprawdzić, czy posiada on certyfikat zgodności z Ustawą o rachunkowości, by uniknąć ewentualnych problemów prawnych.

Wszystkie te kryteria spełniają nowoczesne programy firmy InsERT. Ich krótką charakterystykę przedstawia poniższa grafika.

Popularne programy dla biur rachunkowych

Na rynku jest wiele programów służących do prowadzenia księgowości. Dobrym rozwiązaniem są systemy księgowe InsERT: Rachmistrz GT oraz Rewizor GT. Umożliwiają one sprawną wymianę danych z programami, z których korzystają Klienci, takimi jak Subiekt GT czy Gratyfikant GT. Pakiet programów InsERT nexo jest dostępny w dwóch wersjach:

  • InsERT nexo (Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo) – pakiet programów dobrze odpowiadający na potrzeby małych oraz średnich firm;
  • InsERT nexo PRO (Subiekt nexo PRO, Rachmistrz nexo PRO, Rewizor nexo PRO) – rozbudowana wersja dla firm, które potrzebują dodatkowych, indywidualnych rozwiązań.

Obydwa programy są dostępne w specjalnej ofercie dla biur rachunkowych oraz doradców prawnych.

Programy dedykowane biurom rachunkowym

Oprogramowanie firmy InsERT odpowiada potrzebom biur rachunkowych. Specjalistyczne wersje systemów: Rachmistrz GT, Rewizor GT oraz Gratyfikant GT umożliwiają zarządzanie większą liczbą podmiotów. Obsługa programów jest bardzo intuicyjna, a bogata funkcjonalność spełnia oczekiwania Klientów.

 Programy dla biur rachunkowych są dostępne w różnych pakietach:

  • Zestaw Biuro rachunkowe (Rewizor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT):
  • Zestaw Biuro rachunkowe plus (Rewizor GT, Biuro GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
  • Zestaw Biuro rachunkowo-płacowe (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
  • Zestaw Biuro rachunkowo-płacowe plus (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Biuro GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
  • Zestaw Doradca podatkowy (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Gestor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
  • Zestaw Doradca podatkowy plus (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Biuro GT, Gestor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT).

 

Biuro nexo – automatyzacja obsługi wielu podmiotów w biurach rachunkowych

Dedykowanym rozwiązaniem dla pracowników biura rachunkowego oraz doradców podatkowych, którzy korzystają w swoje pracy z systemów z linii InsERT nexo, jest program Biuro nexo. To integralny składnik systemu InsERT nexo, pracujący na tej samej bazie z innymi programami obsługującymi biuro rachunkowe. Dzięki temu ma dostęp do wszystkich mechanizmów platformowych, takich jak pola własne, flagi, wydruki i wiele innych. Zakres możliwości programu jest bardzo szeroki.

Przede wszystkim Biuro nexo stanowi wsparcie typowych czynności wykonywanych w biurze jak rozliczanie Klientów czy śledzenie postępów prac w ich obsłudze. Program umożliwia m.in. wysyłanie do Ministerstwa Finansów podpisanego Pliku Kontrolnego z ewidencją VAT z danego miesiąca, generowanie plików na podstawie ewidencji VAT, scalanie zaimportowanych plików wewnętrznych czy eksportowanie plików XML. Osoby obsługujące program mogą przypisywać Klientom rozbudowane cenniki, na podstawie których system dokonuje wyceny pracy biura rachunkowego, a także rejestrować zdarzenia, które dzieją się poza systemem InsERT nexo, a mają być uwzględnione w rozliczeniu.

Program także usprawnia pracę na wielu podmiotach systemu InsERT nexo. Dzięki automatyzacji pewnych powtarzalnych operacji, które trzeba wprowadzić w każdym z obsługiwanych podmiotów, prace przebiegają znacznie szybciej. Biuro nexo umożliwia także automatyzację wielu operacji administracyjnych jak np. zarządzanie personelem, ułatwia śledzenie zadań wykonywanych cyklicznie dla każdego Klienta, takich jak wprowadzanie dokumentów, sporządzanie deklaracji i sprawozdań finansowych. To wszystko pozwala oszczędzić czas i zwiększyć efektywność biura rachunkowego.

Biuro nexo usprawnia także komunikację z Klientami biura poprzez dedykowany portal biura. Księgowy może na nim publikować takie informacje jak kwoty podatków oraz składki ZUS, informacje o podatku dochodowym, podatku VAT, wynagrodzeniu pracowników, zamieszczać szczegółowe raporty, podsumowania miesięczne typów podatków wraz z rozrachunkami, wynagrodzeniami i wiele innych informacji bardzo przydatnych z punktu widzenia Klienta.

Prowadzenie księgowości łatwiejsze dzięki profesjonalnym programom

Oprogramowanie firmy InsERT jest wykorzystywane przez tysiące firm z różnych branż, a także liczne biura rachunkowe. Dedykowane rozwiązania znajdą przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić księgowość w swojej firmie samodzielnie, jak i Ci zajmujący się usługami księgowymi dla innych firm. Dostępne programy firmy InsERT są na bieżąco aktualizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, charakteryzują się intuicyjna obsługa i oferują funkcje bardzo przydatne z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy, dlatego są rozwiązaniem na lata.

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemów księgowych InsERT, warto zajrzeć na stronę: https://prima.pc.pl/insert-gt/ksiegowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj