Program do PIT i Twój e-PIT, czyli rozwiązania służące do rozliczania podatków za 2018

Twój e-PIT za 2018 - nowa usługa

Twój e-PIT to nowa usługa opracowana przez Ministerstwo Finansów w ramach usprawniania procesu rozliczania się podatników z urzędem skarbowym. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z tej usługi nie będzie obowiązkowe. Wciąż możemy składać PIT-y osobiście, wysyłać je pocztą, a także korzystać z programów do rozliczeń PIT.

Funkcje programu do wypełniania PIT

Osoby, które chcą szybko rozliczyć PIT za 2018 mogą korzystać z różnych funkcji, takich jak:

  • archiwizacja poprzednich deklaracji – niektóre aplikacje do rozliczeń pozwalają na przechowywanie deklaracji podatkowych, które były składane w poprzednich latach. Dzięki temu podatnik może w każdej chwili sprawdzić, jakie informacje wpisywał wcześniej. Ta funkcja może się okazać przydatna np. wtedy, gdy trzeba będzie podać dane autoryzujące, stanowiące potwierdzenie tożsamości podatnika. Niezbędne jest wtedy podanie kwoty przychodu z poprzedniego roku.
  • różne sposoby uzupełniania danych – w zależności od potrzeb podatnika, program do PIT umożliwia trzy sposoby uzupełniania deklaracji. Pierwszy polega na podaniu odpowiedzi na pytania, które zadaje program. Deklaracja zostanie uzupełniona na ich podstawie. Jaki jest drugi sposób? Podatnik sam uzupełnia pola formularza, korzystając z PIT-11, a program zajmie się rozliczaniem. Trzecia opcja jest przeznaczona dla osób, które czują się pewnie w tematyce podatkowej i chcą same wypełniać deklaracje – wtedy program służy do sprawdzania ich poprawności.

Program do PIT Pro został jest prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet podatnicy, którzy nieczęsto korzystają z takich rozwiązań, mogą się bez trudu rozliczać. Zachęcamy do rozliczenia PIT za pomocą Programu PIT Pro w wersji desktopowej lub online. Całość zajmie jedynie kilka minut, a możemy być pewni, że uwzględnimy wszystkie ulgi i PIT zostanie rozliczony prawidłowo.

Źródło: Portal Podatkowy Podatnik.Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj