Zdrowe benefity dla pracowników? Poznaj nasze propozycje!

Świadczenia prozdrowotne są najpopularniejszą wśród pracodawców, ale również najchętniej widzianą przez pracowników grupą benefitów. W takich sytuacjach, jak pandemia, ich znaczenie wzrasta, ale również nieco się zmienia, choćby ze względu na społeczną izolację. Kluczowa staje się profilaktyka, promowanie zdrowego trybu życia i dbanie o rodzinę.

Promocja aktywności fizycznej

Wspieranie aktywności fizycznej, które było do tej pory najpopularniejszą formą motywowania i wynagradzania pracowników, obecnie traci mocno na znaczeniu, ponieważ jest niemal niemożliwe do wykonania. Organizacja zawodów sportowych, karty oraz karnety na siłownie i do klubów fitness, dopłaty do dojazdów rowerem do pracy – wszystkie tego typu akcje blokuje pandemia oraz kolejne lockdowny. Zauważają to zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, dla których tego rodzaju benefity przestają po prostu być wartościowe. Nie oznacza to jednak, że promocja zdrowia w firmie jest niewykonalna. Wiele firm organizuje dla swoich podwładnych zajęcia online, takie jak np. joga czy różne formy tańca. Stanowi to oczywiście jedynie namiastkę, ale może być miłym przerywnikiem po ciężkim dniu pracy, zwłaszcza zdalnej.

Promocja zdrowego odżywiania

Przed pandemią wiele firm zadbało o tę formę benefitów pracowniczych. Oferowanie owoców i warzyw, dietetyczne menu na stołówce i zdrowe przekąski na stałe wpisały się w życie znacznej liczby pracowników. Na szczęście ta forma promocji zdrowia jest możliwa do realizacji również w trakcie pandemii oraz podczas pracy zdalnej. Firmy, które dostarczały zdrowe produkty do biur, szybko zareagowały na zmiany i obecnie dowożą je prosto pod drzwi pracowników zdalnych. Zapewnienie stałych dostaw świeżych owoców, warzyw, a nawet takich produktów jak zdrowe soki, syropy, miody, czy całych zestawów śniadaniowych, nabiera w trakcie pandemii szczególnej wartości.

Badania wykazują, że wśród pracowników wzrosło znaczenie profilaktyki zdrowotnej i budowania odporności. Pracodawca może wspierać ten trend nie tylko dostarczając podwładnym zdrową żywność, ale również organizując szereg działań online: wspólne śniadania i warsztaty kulinarne, porady dietetyka, akcje i konkursy edukacyjne oraz programy walki z nadwagą i otyłością. To nie tylko podnoszenie świadomości na temat zdrowego trybu życia, ale również sposób dbania o kondycję psychiczną pracowników poprzez spotkania integracyjne, których w czasie izolacji społecznej nie sposób przecenić. Owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://DailyFruits.pl/

Ułatwienie dostępu do profilaktyki zdrowotnej

Pakiety opieki medycznej zawsze były chętnie wybieraną formą benefitów pracowniczych, a pandemia jeszcze bardziej umocniła ich pozycję. Jednocześnie zmieniła się nieco ich forma. Aktualnie pracownicy cenią najbardziej działania pracodawców, które ułatwiają im dostęp do profilaktyki zdrowotnej. To istotne zwłaszcza w okresie, gdy kontakt z lekarzem jest utrudniony przez pandemię, a wizyty w przychodni związane są z ryzykiem zakażenia.

Wartościowym świadczeniem staje się np. wykupienie pakietu badań, które ocenią ogólną kondycję organizmu. Być może uda się zorganizować to w ten sposób, aby badania odbywały się w godzinach pracy, a nawet na terenie firmy, aby mogło z nich skorzystać jak najwięcej osób.

Dlaczego warto wprowadzać świadczenia zdrowotne?

Prozdrowotne benefity przynoszą korzyści i pracownikom, i pracodawcom. Dla tych pierwszych to realna i tak bardzo obecnie potrzebna możliwość faktycznego zadbania o zdrowie. Przekłada się to również na wzrost lojalności względem pracodawcy i jakość wykonywanej pracy. To z kolei stanowi wartość dla pracodawcy, który nie musi się martwić o efektywność pracowników oraz ich absencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj