Jak pobrać muzykę na iPhone?

Smartfony marki Apple z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Piekielnie dobre podzespoły i innowacyjne rozwiązania, ceni sobie wielu użytkowników. Stajać się posiadaczem flagowca, możesz mieć początkowo problem z jego obsługą np. zgraniem muzyki. Jak pobrać muzykę na iPhone’a? Oto nasz krótki poradnik.

Jak zgrać muzykę na iPhone za pomocą iTunes?

Podstawową metodą wrzucenia utworów muzycznych do pamięci smartfona, jest zgranie przy pomocy iTunes. Sposób jest banalny i nie powinien sprawić Ci kłopotu. Najpierw musisz pobrać program iTunes, który dostępny jest m.in. na stronie Apple. W następnej kolejności wystarczy zgrać multimedia z dysku komputera do biblioteki iTunes. W tym celu:

  • uruchom iTunes, a następnie kliknij Plik -> Dodaj do biblioteki.
  • za pomocą kabla USB podłącz iPhone’a do komputera i odczekaj chwile. Komputer musi go wykryć.
  • Wybierz utwory muzyczne, które chcesz zgrać i przenieś je do podłączonego smartfona. Jeśli chcesz przenieść całą zawartość, wystarczy kliknąć „synchronizuj całą bibliotekę”

Aby nie było potrzeby ciągłego podłączania smartfona do komputera przez kabel USB, w podsumowaniu zaznacz opcję „synchronizuj z tym iPhone’em rzez Wi-Fi”. Dzięki temu, urządzenia podłączone do tej samej sieci, będą się widziały i nie będzie potrzeby łączenia za pomocą kabla. To o wiele bardziej komfortowa opcja.

Pobieranie muzyki na iPhone bez pomocy iTunes – jak to zrobić?

Jeśli nie chcesz pobierać muzyki za pomocą iTunes, istnieją inne sposoby. Jedną z metod jest korzystanie z ogólnodostępnych, specjalnych  programów np. CopyTrans Manager, dedykowanych transferowi plików. Program ten jest bardzo intuicyjny i banalny w obsłudze. Do tego posiada interfejs w języku polski, co  z pewnością ułatwi Ci korzystanie z niego. Wystarczy, że pobierzesz go z internetu, a następnie zainstalujesz i go uruchomisz. Aby dodać pliki muzyczne, wystarczy przeciągnąć je myszką. Świetnie sprawdzi się także program PhoneTrans, który działa podobnej zasadzie Po ściągnięciu i uruchomieniu, trzeba podłączyć urządzenie. Następnie wybrać zakładkę Music i kliknąć plus. Wybieramy pliki, które nas interesują.

Jak pobrać muzykę na iPhone’a ze Spotify?

Poza iTunes oraz specjalnymi programami istnieje jeszcze inny sposób na zgrywanie muzyki. To Spotify. Usługa ta cieszy się coraz większą popularnością. A to wszystko za sprawą tego, że oferuje dostęp do milionów utworów muzycznych. Aby korzystać ze Spotify, trzeba założyć konto. W tym celu trzeba ściągnąć aplikację na iOS i zarejestrować się. Można to zrobić tradycyjnie, za podaniem adresu e-mail lub szybciej, rejestrując się za pomocą facebooka. Po uzupełnieniu wszystkich informacji masz dostęp do Spotify. Z usługi możesz korzystać bez żadnych opłat, tzw. Spotify Free lub zdecydować się na wersję Premium, która jest płatna. Dużym plusem Spotify jest to, że daje możliwość słuchania nawet bez konieczności połączenia z internetem. W efekcie oszczędzasz transmisje danych, jeśli nie ma w pobliżu Wi-fi.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/iphone.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj