Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Poznaj 3 powody

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Poznaj 3 powody

Brak pracy potrafi spędzić sen z powiek nawet najbardziej wytrzymałym psychicznie osobom. Naturalnie czarne myśli oraz obniżony nastrój są tym większe, im dłuższy jest okres przebywania na tzw. bezrobociu. Co ciekawe, niekiedy przyczyną problemu ze znalezieniem zatrudnienia jesteśmy… my sami. Poznaj błędy, które utrudniają otrzymanie wymarzonej posady i dowiedz się, w jaki sposób je wyeliminować.

„Martwe” portale branżowe

Jednym z najłatwiejszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na znalezienie dobrej pracy jest przeglądanie ogłoszeń zamieszczanych na portalach, które specjalizują się w publikacji tego rodzaju ofert. Niemniej jednak portal portalowi nierówny. Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie strony tego rodzaju cieszą się taką samą – lub choćby zbliżoną – popularności. Jak zapewne łatwo się domyśleć, przeglądanie takich „martwych” stron nie tylko nie przyniesie oczekiwanego efektu, ale jest wręcz stratą czasu. Jak uniknąć sytuacji tego rodzaju? Wystarczy, że skupisz swoją uwagę na sprawdzonych, godnych polecenia stronach takich jak np. https://pl.jobsora.com.

Dlaczego warto korzystać z portalu pl.jobsora.com? Głównie z uwagi na sporą ilość publikowanych ogłoszeń i domyślą obsługę strony. Warto dodać, że opisywana witryna ma charakter ogólnopolskim, w związku z czym mogą z niej korzystać dosłownie wszyscy mieszkańcy naszego kraju, bez względu na zamieszkiwany przez nich region.

Błędy w CV

CV to skrót od słów „curriculum vitae”, które – w dosłownym tłumaczeniu – oznaczają „bieg życia”. W praktyce CV jest naturalnie niczym więcej, jak tylko dokumentem przedstawiającym przebieg kariery zawodowej. Naturalnie jest to pierwszy i zarazem najważniejszy druk, jaki dołączamy do dosłownie każdej aplikacji. To właśnie on stanowi swego rodzaju przepustkę do nowej pracy. Czy aby na pewno? Niekoniecznie. Nierzadko bowiem zdarza się, że cv osoby poszukującej pracy pozostawia wiele do życzenia. Wśród najczęściej popełnianych błędów wymienia się m. in. nieczytelną formę, brak wyszczególnienia obowiązków wykonywanych na danym stanowisku, mało estetyczną oprawę graficzną czy też umieszczenia nieformalnego zdjęcia np. z wakacji.

Brak przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

Udało się! Twoja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona i tym samym otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Zjawiasz się w danej firmie o umówionej godzinie, zaczynasz rozmowę z rekruterem, lecz już po chwili zapada wymowna cisza, bowiem nie masz pojęcia jak odpowiedzieć na pytania dotyczące przedsiębiorstwa, do którego przecież aplikowałeś. Brak przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej stanowi jeden z najpoważniejszych błędów i skutecznie uniemożliwia otrzymanie posady. Dlatego też dzień przed rozmową dokładnie zapoznaj się z profilem danego przedsiębiorstwa, poznaj jego mocne i słabe strony oraz zastanów się nad tym, dlaczego chciałbyś stać się pracownikiem danej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj