Czy warto sporządzić testament u notariusza?

Czy warto sporządzić testament u notariusza?

Planując sporządzenie testamentu, warto wybrać się do kancelarii notarialnej. Takie rozwiązanie niesie za sobą sporo zalet, które mogą znacząco ułatwić bezproblemowe spisanie wszystkich najważniejszych informacji dotyczących spadku. Jakie korzyści można w ten sposób uzyskać?

Fachowe wsparcie i pewność uprawomocnienia

Współpracując z notariuszem, można mieć pewność otrzymania profesjonalnego doradztwa. Testament spisany w kancelarii daje możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej – np. w kwestii ustanawiania zapisów, określania praw dziedziczenia czy powoływania konkretnych spadkobierców. Dobry notariusz – http://gajos-malachowski.pl/ jest w stanie wyjaśnić klientowi wszystkie złożone kwestie oraz udzielić odpowiedzi na każde pytanie. Podstawy prawne testamentu spisanego w formie aktu notarialnego są bardzo silne, dzięki czemu dają pewność sprawnego i szybkiego uprawomocnienia. Zapisy dotyczące ostatniej woli zostaną bezbłędnie i precyzyjnie sformułowane, a następnie sporządzone w formie zgodnej z prawem.

Pewność przechowania oryginału

Testament sporządzony w kancelarii notarialnej może być w niej przechowywany nawet przez dekadę od dnia spisania. Dopiero po upływie tego czasu dokument otrzymuje odpowiedni sąd wieczysta-księgowy. Testament przechowywany jest w sposób bezpieczny, dzięki czemu zapobiec można jego zniszczeniu lub zgubieniu. Takie rozwiązanie daje też gwarancję szybkiego przekazania jego treści spadkobiercom, co w innym przypadku mogłoby okazać się trudne. W dziedzinie usług, które świadczy notariusz Gliwice są w stanie zapewnić dostęp do najlepszych specjalistów.

Wpis do Notarialnego Rejestru Testamentów

Na polecenie spadkodawcy, fachowiec dokonać może wpisu w Notarialnym Rejestrze Testamentów – funkcjonującej od 2011 roku bazie danych, która znacząco ułatwia sprawne odszukanie każdego zarejestrowanego testamentu. W rejestrze tym nie są zapisywane żadne informacje o treści dokumentów, a jedynie potwierdzenia wpisów oraz docelowe miejsca ich powstania oraz przechowywania. Rejestracja testamentu w NRT jest całkowicie bezpłatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj