Używany samochód w kredycie

Kupując używane auto, musimy być świadomi pewnych zagrożeń, jakie niesie za sobą rynek wtórny. Trzymanie się pewnych, sprawdzonych zasad ustrzeże nas przed późniejszym zawodem. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki, które przydadzą się podczas zakupu samochodu używanego. Przede wszystkim zakup samochodu z drugiej ręki powinien być przemyślany i nie powinniśmy go finalizować z „gorącą głową”. Chłodna kalkulacja i zwrócenie szczególnej uwagi na newralgiczne kwestie w znacznym stopniu zminimalizują ryzyko nieudanej transakcji.

Zakup auta z drugiej ręki – przydatne porady

Najważniejsze podczas zakupu używanego auta, aby sprawdzić:

  • Zmiany naniesione na dokumenty – wszystkie z nich powinny być potwierdzone przez urząd komunikacji;
  • Numer VIN – 17-znakowy ciąg powinien zgadzać się z numerami w dowodzie rejestracyjnym oraz na nadwoziach;
  • Liczba właścicieli – każdy z właścicieli (w przypadku, gdy jest ich więcej niż jeden) powinien być obecny podczas zawierania transakcji;
  • Stan techniczny – najlepiej odbyć jazdę próbną, która pozwoli nam na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości układu kierowniczego i hamulcowego;
  • Stan licznika – zbyt niska suma przejechanych kilometrów powinna zwiększyć naszą czujność;
  • Stan wizualny – wszelkie różnice w odcieniach lakieru, zarysowania i pofalowania blachy mogą świadczyć o tym, że samochód jest wypadkowy.

Co jeśli auto pomyślnie przejdzie nasze oględziny? Możemy sfinalizować zakup!

Kredyt na używany samochód – to się opłaca!

Zdarza się jednak, że nasz budżet nie pozwala na jednorazową zapłatę. Co wtedy? Z pomocą przychodzą różne formy finansowania. Jedną z nich jest kredyt na samochody używane. Coraz częściej tego typu rozwiązania oferują również dealerzy konkretnych marek. Przykładem jest francuski koncern Renault proponujący swym klientom wsparcie finansowe – https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-uzywane.

Dzięki kredytowi na używane auto klient może szybko spełnić swe marzenie o samochodzie. Korzystne warunki (m.in. elastyczność oferty, minimum formalności) sprawiają, że jest to jedna z ciekawszych opcji na rynku. Warto sprawdzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj