TOP 3 dostawców telewizji bezprzewodowej

Przeglądając liczne oferty telewizji bezprzewodowej, łatwo się pogubić. Dostawcy telewizji i Internetu reklamują zwykle swoje pakiety usług jako najlepsze i dostępne w najniższych cenach na rynku. Te kwestie są dopiero weryfikowane, kiedy zdecydujesz się na podpisanie umowy. Zdarza się, że oferta dostawcy telewizji nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przedstawiamy trzech najlepszych dostawców telewizji bezprzewodowej.

INEA – kolejny rok na szczycie rankingów

Według rankingu przeprowadzonego przez Speedtest.pl, INEA jest dostawcą najszybszego Internetu domowego od 2017 roku. Zajęła pierwsze miejsce w dwóch najważniejszych rankingach portalu – ogólnym i światłowodowym. Wyniki, jakie uzyskał najszybszy Internet od INEA, to prędkość wysyłania i pobierania wielokrotnie większa niż 1 Gb/s. To jedyny dostawca światłowodu symetrycznego w naszym kraju.

Najszybszy Internet w Polsce to pewne rozwiązanie. Łącze i emitowany sygnał są stabilne. Światłowód pozwala oglądać filmy w rewelacyjnej jakości oraz zapewnia pełen komfort podczas rozgrywki internetowej, z niskim pingiem i bez lagów.

INEA to najlepszy dostawca usług internetowych, w tym telewizji bezprzewodowej. Jego oferta jest elastyczna – klient może dodawać i odejmować paczki kanałów tematycznych, kiedy tylko chce. Może sprawdzić, czy dany pakiet mu odpowiada, i skonfigurować ofertę według własnych preferencji. INEA proponuje także innowacyjne usługi, takie jak opcja odtwarzania programów do 7 dni wstecz i nagrywanie oraz przewijanie zawartości kanałów. Wybierający ofertę INEA mogą również skorzystać z usługi telewizji online – aplikacji INEA Online TV, która ułatwia dostęp do 100 kanałów na żywo na komputerze, smartfonie i tablecie.

Najszybszy Internet w Polsce, elastyczna oferta telewizji i komfortowy zakres cenowy sprawiają, że INEA zajęła pierwsze miejsce w naszym zestawieniu.

Drugie miejsce w zestawieniu – UPC

Zaraz za INEA uplasowało się UPC. Dostawca oferuje światłowód o prędkości łącza do 1 Gb/s. Jednak jego oferta dotyczy głównie dużych miast, dlatego uznaliśmy to za minus. Pakiet telewizyjny UPC obejmuje 150 kanałów, tysiące filmów oraz seriali i bajek, ale dostępność treści jest zależna od rodzaju abonamentu. Nie ma możliwości wykupienia mniejszych pakietów bez przywiązania na kilka miesięcy. Podobnie jak w przypadku lidera zestawienia, UPC oferuje opcję oglądania kanałów TV nawet do 7 dni wstecz, a także pobierania treści z autorskiej platformy.

Aplikacja Horizon Go, która zapewnia dostęp do telewizyjnej rozrywki online, może być uruchomiona na smartfonach, tabletach i telewizorze. Praktyczną funkcją jest także program TV na 7 dni, gdzie znajdują się opisy zawartości poszczególnych kanałów i filmów.

Telewizja internetowa Vectra

Nasze zestawienie zamyka telewizja internetowa Vectra. Szybkość łącza w jej przypadku wynosi nawet do 2 Gb/s, jednak nie oznacza to, że jest lepsza od oferty INEA. To łącze koncentryczne, a nie światłowodowe – jest wolniejsze. Podobnie jak w przypadku UPC, Vectra umożliwia korzystanie z pełnego potencjału łącza tylko w dużych miastach.

Oferta telewizyjna obejmuje 140 kanałów telewizyjnych w domu, a poza domem 120. Vectra umożliwia również korzystanie z biblioteki VOD, gdzie znajdują się najpopularniejsze filmy, seriale, bajki i programy. Telewizję internetową można uruchomić za pośrednictwem telewizora, smartfona lub tabletu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj