Jak zaoszczędzić na kredycie samochodowym?

Chcesz kupić samochód i sfinansować go kredytem? Jeśli nie zdecydujesz się na przypadkową ofertę finansowania, lecz porównasz dostępne opcje, możesz sporo zyskać. Dowiedz się, gdzie szukać oszczędności w tym zakresie.

Chociaż kredyty samochodowe są dostępne w wielu bankach, wybór odpowiedniego finansowania wcale nie jest taki oczywisty. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko obowiązujące formalności, ale przede wszystkim konkretne parametry wpływające na całkowity koszt. Jeśli przeanalizujesz kilka propozycji, masz szansę na poczynienie sporych oszczędności.

Kredyt samochodowy – kalkulacja pomoże w wyborze oferty

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt samochodowy, kalkulacja to pierwszy krok w stronę wyboru finansowania dopasowanego do twoich potrzeb. Pozwoli to sprawdzić, gdzie i na jakich zasadach otrzymasz środki na zakup pojazdu. 

Najprostszym sposobem na przeprowadzenie kalkulacji jest skorzystanie z narzędzia dostępnego na stronie internetowej konkretnego banku. Wystarczy podać interesujące cię parametry, np. cenę samochodu, okres finansowania, aby otrzymać informację o wysokości miesięcznej raty. Niektóre kalkulatory umożliwiają określenie wysokości raty i okresu finansowania, na podstawie czego generowana jest lista dostępnych pojazdów. 

Czy na kredycie samochodowym można zaoszczędzić?

Choć wizja zaoszczędzenia na kredycie samochodowym wydaje się wręcz nierealna, w praktyce jest to możliwe. Dowodem na to może być przeprowadzona kalkulacja, która wskazuje na różnice między całkowitymi kosztami finansowania uzyskiwanymi w różnych bankach. 

Jeśli więc masz możliwość płacenia mniej, warto skorzystać z takiej opcji. Jak zaoszczędzić? Oto kilka wskazówek.

Postaw na kredyt inny niż standardowy

Czy wiesz, że w ofercie banków dostępne są nie tylko tradycyjne kredyty samochodowe, ale również różne ich warianty? Przykładem jest kredyt balonowy czy kredyt 50/50, które wyróżniają się nieco innym sposobem rozliczania. Porównaj zatem wszystkie opcje, dzięki temu dowiesz się, która z nich jest najkorzystniejsza finansowo.   

Skorzystaj z kredytu samochodowego na promocyjnych warunkach

Sprawdź, który bank proponuje kredyt samochodowy w ofercie promocyjnej, np. z niższym oprocentowaniem czy bez prowizji. Za przykład może posłużyć promocja Kredytu niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku (RRSO 9,60%). Oprocentowanie już od 6,49% przekłada się na niższą całkowitą kwotę do spłaty. 

Wybierz kredyt z niższą ratą

Kredyt samochodowy z niższą ratą oznacza możliwość poczynienia oszczędności. W jaki sposób? Wystarczy, że różnicę w miesięcznym zobowiązaniu będziesz wpłacać np. na konto oszczędnościowe. Szybko przekonasz się, jak dużo możesz zyskać – zwłaszcza gdy wybierzesz dobrze oprocentowany rachunek.

Pamiętaj! Chociaż kredyty samochodowe dostępne w różnych bankach działają na identycznej zasadzie, różnią się szczegółami. I to właśnie detale oferty mogą zdecydować o tym, czy zaoszczędzisz na finansowaniu czy zapłacisz więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj