Karma dla buldoga francuskiego – czy musi być specjalna?

Karma dla buldoga francuskiego to pokarm suchy i mokry znajdujący się w ofertach wielu producentów pożywienia dla psów. Jednak przez długi czas niestety nikt nie zastanawiał się nad potrzebami żywieniowymi różnych ras i właściwie karmiąc psa, w ogóle nie zwracało się uwagę na jego rasę, a tym samym na specyficzne potrzeby.

  1. Karma dla buldoga francuskiego – czym się charakteryzuje?
  2. Karma dla psa – sucha czy mokra?
  3. Przysmaki dla psa, czyli zdrowa przekąska.

Odpowiednie żywienie psa w prosty i widoczny sposób przekłada się na jego zdrowie i rozwój. Dlatego bardzo ważne jest, by podawać psu jedzenie odpowiednie dla jego potrzeb. A te potrzeby są uwarunkowane między innymi jego rasą (szczególnymi warunkami fizycznymi). Takie żywienie zapewni utrzymanie dobrej formy przez zwierzę i pozwoli mu dożyć w zdrowiu odpowiedniego wieku. Dobrze dobrana karma dla psa to jego znakomite samopoczucie, a więc radość i witalność, i… satysfakcja właścicieli. Ostatnio dużą popularnością cieszą się sympatyczne buldogi francuskie. To rasa dość specyficzna. Dlatego też ich właściciele, jeśli chcą mieć zdrowego i radosnego psa, powinni wziąć pod uwagę wybór karmy dla buldoga francuskiego. Czym się więc kierować przy jej zakupie? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Karma dla buldoga francuskiego – czym się charakteryzuje?

Karma dla buldoga francuskiego, podobnie jak inne karmy przeznaczone dla psów konkretnych ras, jest odpowiednio zbilansowana pod względem kalorycznym, jak i składu, jeśli chodzi o zawartość poszczególnych składników odżywczych. Czym więc się charakteryzuje buldog francuski i jakiej karmy potrzebuje? Po pierwsze dobra karma dla psa (typowego mięsożercy) to duża zawartość białka zwierzęcego. Dlatego też w jej składzie musi być jak najmniej roślinnych wypełniaczy. Dodatkowo buldogi francuskie to psy małe, które często mają alergie pokarmowe i skórne. Jednak dzięki doborowi odpowiedniej karmy te problemy mogą odejść w niepamięć. Najpopularniejsze i optymalne dla tej rasy psów są karmy dla buldogów francuskich monobiałkowe. To określenie oznacza, że karma zawiera w sobie białko zwierzęce jednego rodzaju (z jednego rodzaju zwierzęcia). Ze względu na problemy skórne karma dla buldoga francuskiego powinna zawierać dużo kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6, olej z ogórecznika, witaminę A oraz cynk. Producenci karm wzięli też pod uwagę skłonność tej rasy do alergii, dlatego można z szerokiej oferty wybrać karmę dla psa alergika, która pomoże pozbyć się problemów. Należy też pamiętać, aby dostosować karmę do wieku psa – od szczeniaka do psa dorosłego.

Karma dla psa – sucha czy mokra?

Wielu właścicieli psów, nie tylko buldogów francuskich, ma dylemat, jaki rodzaj karmy wybrać. Suchą czy mokrą? Karmy niezależnie od rodzaju, ale od dobrych renomowanych producentów, to zawsze dobrze zbilansowane pożywienie. Chociaż karma dla psa sucha cieszy się ostatnio dużym powodzeniem ze względu na łatwość w jej porcjowaniu i podawaniu. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku podawania tego rodzaju karmy pies musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody. Ważne jest także to, by nie zmieniać nagle psu karmy z suchej na mokrą i na odwrót. Trzeba to robić stopniowo.

Przysmaki dla psa, czyli zdrowa przekąska

Karma dla psa odpowiednio dobrana to podstawa w żywieniu tego szczekającego czworonoga. Jednak czasami warto urozmaicić psie menu (na przykład w ramach nagrody) o przysmaki dla psa. Podając naszemu pupilowi taką przekąskę, będziemy mieć pewność, że jest ona zdrowa i na pewno mu nie zaszkodzi (w przeciwieństwie do przypadkowych słodkich czy innych przeznaczonych dla ludzi kąsków).

Karma dla buldoga francuskiego czy każdej innej rasy musi uwzględniać potrzeby naszego pupila. Dzięki temu będziemy mieć zagwarantowany spokój i czworonożnego przyjaciela na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj