Drukarki fiskalne online

Wraz ze zmianą przepisów coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się nad zakupem drukarki fiskalnej online. Czym jest to urządzenie? 

  1. Drukarki fiskalne online – co to jest? 
  2. Kasa fiskalna a drukarka online – czym się różnią? 
  3. Drukarka online przenośna czy stacjonarna? 
  4. Czy drukarka fiskalna online jest wymagana? 
  5. Ile kosztuje drukarka fiskalna? Czy można uzyskać na nią dofinansowanie? 

Drukarki fiskalne online – co to jest?

Drukarki fiskalne online to urządzenia podobne do zwykłych drukarek fiskalnych. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że drukarka online automatycznie wysyła dane do Centralnego Repozytorium Kas – systemu informatycznego Krajowej Administracji Skarbowej – natychmiast po wykonaniu transakcji.

Kasa fiskalna a drukarka online – czym się różnią?

Kasa fiskalna online to samodzielne urządzenie, natomiast drukarka musi zostać połączona z komputerem i systemem sprzedażowym. Z tego powodu drukarka częściej wykorzystywana jest przez duże przedsiębiorstwa, potrzebujące dokładnego monitoringu sprzedaży i przychodów.

Drukarka online przenośna czy stacjonarna?

Drukarka fiskalna online dostępna jest w modelach przenośnych i stacjonarnych. Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju świadczonych przez firmę usług. Przenośna drukarka jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym i mobilnym, ale należy pamiętać, że do poprawnego działania musi być stale podłączona do Internetu.

Czy drukarka fiskalna online jest wymagana?

Obowiązek posiadania kasy lub drukarki fiskalnej online wkrótce obejmie wszystkich przedsiębiorców. Z początkiem 2021 roku w życie weszła ustawa rozszerzając ten nakaz na pensjonaty, hotele i placówki gastronomiczne, a już wcześniej w grupie tych przedsiębiorców były warsztaty samochodowe. W połowie tego roku dołączą do nich fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, budowlańcy, fitnessy i siłownie. Zamiarem ustawodawcy jest sprawienie, by wszyscy przedsiębiorcy wymienili tradycyjne kasy i drukarki fiskalne na urządzenia online.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma znajduje się w grupie wspomnianych przedsiębiorców, czy nie, warto kupić drukarkę fiskalną online już teraz. Jest to urządzenie niezwykle ułatwiające i przyśpieszające pracę. Można połączyć ją z oprogramowaniem sprzedażowym, dzięki czemu wszystkie wystawione przez firmę paragony będą automatycznie gromadzone w jednym miejscu i możliwe do wglądu w każdym momencie.

Ile kosztuje drukarka fiskalna? Czy można uzyskać na nią dofinansowanie?

Ceny drukarki fiskalnej online zaczynają się już od ok. 2 tysięcy złotych. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o ulgę na drukarkę fiskalną o wartości 90% urządzenia, ale nie więcej, niż 700 złotych netto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj