Fotel fryzjerski – co jest najważniejsze?

Fotele kosmetyczne to jeden z najważniejszych wyborów, które czekają cię w momencie otwierania własnego salonu. To jeden z głównych czynników, tuż obok umiejętności, który ma wpływ na wybór twoich usług przez klientów. Zwracają uwagę na ich wygodę, ale także wygląd i dopasowanie estetyczne do całej aranżacji. Aby więc wybrać najlepszy fotel fryzjerski, musisz uwzględnić kilka istotnych kwestii. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Nowoczesne fotele fryzjerskie oferują wiele różnorakich funkcjonalności. Możesz wybierać modele na kółkach, z pełną lub częściową regulacją dostępną w kilku wariantach, obrotowe lub mniej mobilne… Szeroka gama dostępnych produktów sprawia, że czasami naprawdę trudno zdecydować się na jedno rozwiązanie idealne dla siebie. Jeśli zależy ci na optymalnym doborze, zwróć uwagę na kilka aspektów. Co jest najważniejsze?

Jak kupić fotel fryzjerski?

Gdy wybierasz fotel fryzjerski do swojego salonu, jednym z pierwszych istotnych aspektów są względy estetyczne. Dlaczego mają tak ogromne znaczenie? Designerskie fotele kosmetyczne przyciągają uwagę i pozostają w pamięci twoich klientów. Wyróżniają cię pośród konkurencji i świadczą o poczuciu estetyki, które jest niezwykle ważne w zawodzie fryzjera. Pamiętaj, że przychodzące do ciebie osoby zupełnie podświadomie będą oceniać twoje umiejętności po wyglądzie prowadzonego salonu. Musisz postawić na coś lepszego niż stare i byle jakiej jakości fotele fryzjerskie na kółkach wykończonych plastikiem.

Czy tanie fotele do zakładu fryzjerskiego zawsze są kiepskiej jakości? Niekoniecznie – nie muszą wcale odbiegać parametrami od tych z górnej półki cenowej. Zanim więc zdecydujesz się przeznaczyć na nie bardzo dużo pieniędzy, rzetelnie je porównaj. Koniecznie weź pod uwagę stosunek jakości do ceny i nie przepłacaj. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na dodatkowe kursy dla siebie lub twoich pracowników, by poziom świadczonych usług był na takim samym poziomie, jak wystrój wnętrza.

Nie każdy salon to wielkie przestrzenie, w których znajduje się kilka czy nawet kilkanaście stanowisk. Na szczęście obecnie wybór jest tak duży, że fotel fryzjerski może być idealnie dopasowany zarówno do twoich potrzeb, jak i realnych możliwości. Nowoczesne modele sprawiają, że nie tylko zmieścicie się na niewielkiej przestrzeni, ale nie ucierpi również wasz komfort pracy i każdy z zatrudnionych fryzjerów będzie mógł swobodnie poruszać się dookoła klienta. Kupując fotel fryzjerski, zwróć uwagę na jego wymiary. Niektóre są naprawdę potężne, na rynku jednak nie brakuje również lekkich, smukłych i estetycznych rozwiązań do mniejszych pomieszczeń.

Nie ulega wątpliwości, że na efektywność pracy wpływa wygoda pracownika. Jak możesz ją zapewnić, kupując fotel fryzjerski? Zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości. Obecnie na rynku można znaleźć kilka rozwiązań, wśród których najczęściej wybierane są fotele z pompą hydrauliczną. To pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wygodą a ceną. Oprócz tego znajdziesz fotele fryzjerskie regulowane manualnie lub przy użyciu specjalnego silnika. Optymalne dostosowanie wysokości sprawia, że ty i twoi pracownicy nie cierpicie na problemy z kręgosłupem. To podstawowa ochrona waszego zdrowia, o której warto pamiętać.

Fotele fryzjerskie

Nie da się ukryć, że jeszcze ważniejsza jest wygoda klienta. Fotele fryzjerskie muszą zapewniać mu komfort podczas wizyty, która niejednokrotnie trwa nawet kilka godzin. Pamiętaj o tym, że klient przychodzi nie tylko po nową fryzurę, ale również dla relaksu i chwili wytchnienia od obowiązków. Wybieraj więc te modele, które posiadają profilowane w części lędźwiowej oparcie wspierające jego kręgosłup, ale także podłokietniki na odpowiedniej wysokości i podnóżek, na którym może podeprzeć nogi, by nie odczuwać drętwienia. Zwróć uwagę, że prawidłowa postawa ciała klienta to nie tylko jego dobre samopoczucie, ale także wsparcie dla samego pracownika – z pewnością efekt cięcia będzie lepszy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj