Buty robocze – pełne stylu i wygody

Szukając butów roboczych, często nie mamy wyboru i stawiamy na wygodę, nie na styl. W ofercie znajdują się często buty bhp skierowane głównie dla Panów. Obecnie coraz więcej sklepów kieruje swoją ofertę także do Pań. Jeśli szukasz więcej informacji o butach roboczych, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.

  1. Czym są buty BHP?
  2. Jakie istnieją rodzaje butów roboczych?
  3. Jak wygląda oferta dla Pań?
  4. Sandały robocze – trend na 2020 rok

Czym są buty BHP?

Buty robocze przeznaczone są do prac fizycznych bez obaw o różnego rodzaju zagrożenia. Chronią stopę przed urazami mechanicznymi jak również przed substancjami żrącymi, toksycznymi czy skutkami działań skrajnych temperatur. Przydatne są przy pracach montażowo-instalacyjnych, remontowych czy budowlanych.

Jakie istnieją rodzaje butów roboczych?

Na rynku są dostępne różne rodzaje obuwia roboczego. Do głównych rodzajów zaliczamy: półbuty, trzewiki, sandały i buty do kolan. Typ, który będzie idealny dla nas, jest zależny od typu pracy i temperatury w pomieszczeniu. Trzewiki sprawdzają się w chłodniejszych warunkach, ponieważ są dobrze ocieplone. Półbuty mają zamkniętą piętę oraz niską cholewkę. Są idealne do prac, gdzie trzeba chodzić wiele.

Jak wygląda oferta dla Pań?

Buty robocze damskie to trend na 2020 rok, dlatego warto rozejrzeć się za coraz nowszymi modelami, skierowanymi tylko dla Pań. Można znaleźć półbuty skórzane, jak i zamszowe, które lepiej oddychają. Istnieją także modele z perforacją, pozwalające na lepszy przepływ powietrza. Innym rodzajem są trzewiki robocze, czyli wysokie buty wiązane. Najczęściej są wykonane ze skóry z tekstylnymi wkładkami ułatwiającymi przewiewność. Można znaleźć w ofercie z modnymi wstawkami w wersji damskiej. Innym typem są saboty i drewniaki, czyli klapki zabudowane. Mogą mieć skórzany pasek do zakładania na piętę. Saboty są profilaktycznymi butami, dbającymi o prawidłowe ułożenie stopy i chroni przed jej deformacją.

Sandały robocze – trend na 2020 rok

Najbardziej polecane na ten rok są sandały robocze. Są to buty wykonane poniżej kostki i nie posiadają cholewki. Występują zapinane na rzep, na sprzączkę czy zaciągane na sznurek. Jeśli chodzi o materiał, wykonane są ze skóry licowej, welurowej, zamszowej albo mikrofibry. Sandały są idealne na okres letni lub do hal o wysokich temperaturach.

W internecie można znaleźć wiele rodzajów obuwia roboczego w zależności od materiału podeszwy, jej grubości, wysokości buta, jego usztywnienia, twardości, a także typu wiązania. Najważniejsze to wybrać idealnie dobrane do naszego typu pracy i do stopy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj