Śródmieście – najlepsza lokalizacja biznesowa w Warszawie

W Warszawie stale rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe. Spośród wszystkich lokalizacji w stolicy najbardziej atrakcyjne jest Śródmieście. Popyt na biura w centrum jest tak duży, że obecnie specjaliści z branży mówią o deficycie lokali.

Łączne zasoby powierzchni biurowych Warszawy wynoszą aktualnie ok. 5,5 mln m kw., z czego 1,5 mln m kw. przypada w udziale Śródmieściu. 26 proc. wszystkich warszawskich biurowców usytuowanych jest właśnie w tej części miasta. Z uwagi na stale rosnący popyt coraz trudniej wynająć biuro w centrum. Ocenia się, iż sytuację rozładują dopiero inwestycje z terminem realizacji do końca 2020 r.

Biuro w Śródmieściu Warszawy – czego szukają firmy?

Śródmieście to świetna lokalizacja biznesowa z wielu powodów. Cieszy się największym prestiżem oraz ma niebagatelne znaczenie w kontekście budowy pozytywnego wizerunku firmy. Najbardziej poszukiwane biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu to te, które mieszczą się w obiektach o powierzchni plasującej się w przedziale od 5 do 20 tys. m kw. Należy ponadto zwrócić uwagę, iż firmy coraz częściej rozglądają się za powierzchniami coworkingowymi, które są świetną alternatywą dla biur tradycyjnych. Możliwość wykupienia abonamentu godzinowego, tygodniowego lub miesięcznego to dla wielu przedsiębiorców – głównie z sektora MSP (małych i średnich przedsiębiorstw) – spora oszczędność, zważywszy na rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Śródmieście w Warszawie ma poważnych konkurentów

Firmy szukające biura na wynajem w centrum Warszawy muszą się liczyć z koniecznością podejmowania szybkich decyzji oraz niemałymi kosztami. Z tego względu chętnie rozglądają się np. za biurami na Mokotowie i w innych niecentralnych lokalizacjach, gdzie deweloperzy inwestują na bardzo dużą skalę. Mokotów, Wola i Ochota to dzielnice będące dla Śródmieścia najpoważniejszymi konkurentami w walce o klientów pragnących ulokować siedzibę swojej firmy w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj