Bezpieczne rolety antywłamaniowe

Bezpieczne rolety antywłamaniowe

Chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa w swoim domu? Chcesz ograniczyć dostęp włamywaczom i rabusiom? Możesz zamontować systemy alarmowe, a możesz także postawić na zewnętrzne rolety antywłamaniowe. W tym artykule wyjaśnimy, czym są rolety antywłamaniowe, jak je zamontować oraz jakie są zalety i wady tych rolet antywłamaniowych.

Czym są rolety zewnętrzne antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe to świetny sposób na zabezpieczenie domu przed włamywaczami. Często montuje się je w oknach i drzwiach posesji, ale w razie potrzeby można je również zamontować na dachu (na oknach dachowych). Takie rolety składają się z szeregu poziomych listew, które zwijają się w rulon i chowają do kasety po zamknięciu. Te listwy są połączone jednym lub kilkoma zawiasami na górze i na dole, z rolkami umieszczonymi na każdym końcu. Wszystko po to, aby zapewnić stabilność i pomóc w otwieraniu i zamykaniu.

Antywłamaniowe rolety zewnętrze — kiedy warto zamontować

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe to świetne rozwiązanie do ochrony domu. Oferują niezawodny i niedrogi sposób na powstrzymanie złodziei, bez uszczerbku dla estetyki Twojego domu. Przez długi czas były przeznaczone tylko do budynków komercyjnych, ale w ostatnich latach szybko zyskują na popularności wśród właścicieli domów. Nierzadko zdarza się, że inwestują oni w tego rodzaju środki bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli ich dom znajduje się w gęsto zaludnionym obszarze lub był celem włamywaczy w przeszłości. Jednak, choć z reguły, jest to główną przyczyną, dla której decydują się oni na tego typu rolety, to mają znaczenie więcej zalet.

Jakie są zalety rolet antywłamaniowych

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w odróżnieniu od standardowych rolet zewnętrznych, roleta antywłamaniowa ma zwykle mocniejsze prowadnice i listwy, dlatego jest w stanie wytrzymać duży, nawet kilkuminutowy napór. To sprawia, że rolety antywłamaniowe to jeden z lepszych sposobów na zabezpieczenie Twojej własności przed włamywaczami, choć nie są to ich jedyne zalety.

Takie rolety nie tylko spełniają funkcję ochronną, ale także estetyczną. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego łatwo dopasować je do elewacji i architektury ogrodu wokół domu. Poza tym dzięki możliwości regulacji panelu można regulować ilość światła wpadającego do domu z zewnątrz, co jest dość istotne, zwłaszcza latem, gdy promienie słoneczne, wpadające przez okna mocno nagrzewają pomieszczenie. Poza tym rolety dobrze tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Czym kierować się przy zakupie rolet antywłamaniowych?

Jak w przypadku wszystkich produktów, przed zakupem rolet antywłamaniowych, warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka rzeczy. Po pierwsze, sprawdź, czy będziesz miał możliwość zamontowania konkretnego modelu w swojej wnęce okiennej. Sprawdź też, jak zabezpieczone są takie rolety przed uszkodzeniami mechanicznymi, czy można nimi sterować za pomocą pilota (roletami antywłamaniowymi warto sterować elektrycznie, gdyż są dość ciężkie) i wreszcie, czy spełniają funkcje estetyczne i będą pasować do elewacji Twojego domu. Jeśli wciąż nie wiesz, jakie rolety do domu wybrać, przeczytaj tutaj: https://oskzg.pl/jakie-rolety-zewnetrzne-wybrac/.

Jak zamontować rolety antywłamaniowe zewnętrzne?

  Roleta zewnętrzna zdecydowanie różni się od tej montowanej wewnątrz w celach dekoracyjnych. Przede wszystkim składa się z aluminiowego lub metalowego pancerza, który zwijany jest do kasety. Jest dość ciężka i potrzebuje stabilnego oparcia. Dlatego najczęściej montuje się ją w świetle otworu okiennego. Montaż rolet zewnętrznych, zarówno standardowych, jak i antywłamaniowych, dobrze jest powierzyć fachowcom. Chyba że należysz do osób, które lubią majsterkować i znają się na technicznych sprawach. Pamiętaj jednak, że od poprawnego montażu, zależy Twoje bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj