Regały magazynowe – czy wiesz, jakie wybrać?

Nie ma uniwersalnych rozwiązań, które pasują do każdego magazynu. Warto precyzyjnie określić swoje oczekiwania i przemyśleć strategię logistyczną na tyle, by rozsądnie rozdysponować środki, przeznaczone na wyposażenie. Skąd wiedzieć, na jakie regały magazynowe postawić?

1. Jakie regały magazynowe wybrać? Zaplanuj swój spokój

2. Regały metalowe: na co zwrócić uwagę?

Oczywiście, o sprzęcie magazynowym warto pomyśleć jeszcze zanim magazyn powstanie.

1. Jakie regały magazynowe wybrać? Zaplanuj swój spokój

Procesy logistyczne odpowiadają za sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Od wyposażenia magazynu zależy, na ile efektywnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Jak odpowiednio zidentyfikować nasze potrzeby, aby dobrać odpowiednie regały magazynowe?

Należy zacząć od – zdaje się – banału, jednak o dużym znaczeniu. Chodzi o oszacowanie ilości towaru, który będzie składowany na regałach. Ważny jest też rodzaj składowanego materiału. Od niego zależy, jaki typ regałów sprawdzi się najlepiej. Wybór jest duży. Od paletowych regałów magazynowych, przez przepływowe, wspornikowe, wjezdne, aż po przesuwne. Różnią się one możliwościami przechowywania towarów, jak i podejściem do wykorzystania dostępnej przestrzeni. W niektórych sytuacjach może się okazać, że prosty, a więc i tańszy regał półkowy, jest lepszym rozwiązaniem od zautomatyzowanego.

Na dalszych etapach planowania, warto bliżej się przyjrzeć organizacji pracy magazynu. Dużo zależy od zarządzania transportem, ale też systemu informatycznego. Często po analizie poszczególnych czynników okazuje się, że to system składowania jest optymalnym rozwiązaniem. Nie wiesz, czy jesteś w stanie sobie z nim poradzić na własną rękę? Wybierz producenta regałów magazynowych, który pomoże ci znaleźć optymalne rozwiązanie. Pomoc znajdziesz tutaj: https://wdx.pl/regaly-magazynowe/

2. Regały metalowe: na co zwrócić uwagę?

Do największych zalet regałów metalowych należy ich funkcjonalność, wytrzymałość i stabilność. Są więc opłacalnym rozwiązaniem, z którego przedsiębiorstwo będzie korzystać przez lata. Łatwo jest też utrzymać regały metalowe w czystości.

Metalowe półki sprawdzą się do przechowywania ciężkich, wielkogabarytowych przedmiotów. Musimy jednak pamiętać, o dostosowaniu wymiarów regału do wielkości pomieszczenia.

Stworzenie optymalnego planu logistycznego pozwala na uniknięcie późniejszych problemów. Jeśli jednak magazyn już funkcjonuje i liczy się przede wszystkim czas, kluczem do sukcesu jest rozsądne wskazanie priorytetów działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj