W jaki sposób wybrać kartę paliwową dla małej firmy?

Czy niewielkie przedsiębiorstwa mogą korzystać z benefitów wynikających z korzystania z karty paliwowej? Czym kierować się, przeglądając dostępne oferty kart paliwowych?

Czym są karty paliwowe?

Karty paliwowe to rozwiązanie od dawna stosowane przez koncerny paliwowe na całym świecie. Podstawą do opracowania tego systemu była chęć nawiązania stałej współpracy z różnymi rodzajami firm, które w swojej działalności wykorzystują floty pojazdów. W ten sposób wymierne korzyści mogą osiągać obie zainteresowane strony. Koncern paliwowy zyskuje stałego klienta, który w pewien sposób zobowiązuje się do tankowania na stacjach danej marki. Druga strona transakcji ma natomiast pewność benefitów takich jak zniżki na paliwo czy znacznie szybsza i wygodniejsza obsługa podczas wizyty na stacji. Z oczywistych względów karty paliwowe opłacają się tym bardziej, im więcej kilometrów pokonują pojazdy w trakcie np. jednego miesiąca.

Zakup karty paliwowej może nieść za sobą także inne benefity, jak choćby zniżki na inne usługi lub produkty oferowane na stacji. Zazwyczaj zabezpieczeniem dla koncernu paliwowego jest zobowiązanie ze strony kontrahenta do tankowania określonej liczby paliwa w ciągu okresu rozliczeniowego. Limit ten zwykle jest dość wysoki, przez co karty paliwowe jeszcze do niedawna nie cieszyły się specjalną popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Trend ten ulega jednak zmianie, w związku z czym mniejsze firmy coraz bardziej interesują się tematem kart paliwowych. Na co zwrócić uwagę, przeglądając karty paliwowe dla przedsiębiorstw mających jedynie kilka aut w swojej flocie? Jak wybrać najlepszą ofertę?

Karta paliwowa bez zabezpieczenia dla małej firmy

Podobnie jak przy decyzji dotyczącej zakupu jakiegokolwiek produktu lub usługi, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czego właściwie potrzebujesz. Po określeniu swoich wymagań znacznie łatwiej będzie znaleźć to, czego szukasz. Wracając do kart paliwowych dla małych firm – najlepiej sprawdzają się karty paliwowe bez zabezpieczenia, jak np. BP Komfort Prepaid. Do założenia tej karty paliwowej nie jest wymagane ani wpłacanie żadnej kaucji, ani podpisanie zabezpieczenia, określającego ile paliwa kupisz w ciągu okresu rozliczeniowego. Jest to zatem rozwiązanie bardzo wygodne, które cenią sobie właściciele mniejszych przedsiębiorstw.

Drugim atutem, o którym nie można zapomnieć, jest możliwość kontrolowania własnych wydatków. Świetnie sprawdzają się tu takie rozwiązania jak przedpłacone karty paliwowe, ponownie jako przykład można podać kartę paliwową BP Komfort Prepaid. Samodzielnie decydujesz, ile środków chcesz przeznaczyć na wydatki. BP Komfort Prepaid docelowo dedykowana jest przedsiębiorstwom, których miesięczne koszty zakupu paliwa nie przekraczają 14 000 zł. Wobec tego BP Komfort Prepaid to nic innego jak karta paliwowa bez kaucji i bez zabezpieczeń.

Kolejnym argumentem, który warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu karty paliwowej, są formalności niezbędne do spełnienia podczas jej wyrabiania. Przy BP Komfort Prepaid wystarczy się zarejestrować jako klient, wypełniając specjalny formularz. Następnie otrzymasz dane do logowania, za pomocą których doładujesz swoje konto, zamówisz karty paliwowe oraz ustalisz ich parametry i wartości. Prawda, że proste?

Wybierając kartę paliwową, przyjrzyj się też dodatkowym benefitom oraz korzyściom, takim jak zniżki na paliwo czy inne usługi. W przypadku BP Komfort Prepaid dołączysz też do atrakcyjnego programu lojalnościowego Payback. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź ofertę karty paliwowej dla małych i średnich firm!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj