W jakich branżach warto zastosować biurową budkę akustyczną?

Komfort akustyczny niezbędny jest w każdym miejscu pracy. Hałas nikomu nie służy i w niczym nie pomaga, a ten powyżej 110 decybeli może być wręcz niebezpieczny. Na szczęście w biurach nie trzeba się zmagać z aż takim jego poziomem, ale nawet „zwykły” hałas open space potrafi czasem dać nieźle w kość. Z tego powodu powstały produkty Hush Office – biurowe kabiny dźwiękoszczelne gwarantujące pracownikom ciszę nawet w środku najgłośniejszego biura. Gdzie koniecznie powinny stanąć takie boksy?

Akustycznej pomocy najbardziej potrzebują ci, którzy pracują umysłowo, wykonując prace trudniejsze niż zwykłe zajęcia biurowe. Dopuszczalny poziom hałasu w biurze, według aktualnych norm BHP, wynosi 55 – 65 decybeli, jednak osoby wykonujące skomplikowane, na przykład analityczne (choć nie tylko takie), zadania potrzebują środowiska pracy, w którym natężenie dźwięków jest o połowę mniejsze. Trudno utrzymać taki standard w całej otwartej przestrzeni biurowej, dlatego tworzy się zazwyczaj dla takich pracowników nieco odosobnione, oddalone od reszty miejsca pracy wydzielone mobilnymi ściankami akustycznymi lub – co jest rozwiązaniem znacznie lepszym, bo skuteczniejszym – wstawia się do biura budki hush office. Zależnie od specyfiki pracy danej firmy, mogą to być dźwiękoszczelne boksy telefoniczne (hushPhone), jednoosobowe focus roomy do pracy indywidualnej (hushWork), wyizolowane akustycznie kabiny konferencyjne dla kilku osób (hushMeet) etc.

hushPhone, hushWork, hushMeet – sposób na hałas w biurze

Jeśli pomiary hałasu w biurze wskazują na przekraczanie norm BHP, koniecznie należy hałas w środowisku pracy zniwelować. Wyposażając open space w kabiny dźwiękoszczelne, zapewnia się jednocześnie pożądane miejsca ciszy w akustycznej dżungli biurowej oraz niższy poziom hałasu poza boksami. Kiedy jest ciszej, atmosfera robi się spokojniejsza, zmniejsza się akustyczny stres, znika podenerwowanie u ludzi, a tym samym łatwiej u nich o koncentrację, motywację i zwiększenie efektywności.

Jeśli szukasz rozwiązań akustycznych do swojego biura postaw na budki hush: https://hushoffice.com/pl/

Gdzie warto wykorzystywać biurowe budki akustyczne

Wszędzie tam, gdzie dopuszczalne natężenie hałasu może być przekraczane – na przykład ze względu na przewijającą się w biurze dużą liczbę petentów, klientów czy kontrahentów, jak również w tych biurach czy placówkach, w których szczególnie istotna jest dyskrecja czy ochrona danych. Dla usprawnienia pracy i podniesienia jej komfortu, kabiny z rodziny Hush Office warto wykorzystywać na przykład w agencjach ubezpieczeniowych, bankach, kancelariach prawnych, w różnego rodzaju urzędach oraz w każdej branży i firmie, w której specyfika pracy wiąże się z częstymi rozmowami telefonicznymi, zebraniami, szkoleniami, formalnymi i nieformalnymi spotkaniami. To również doskonałe rozwiązanie w tych przypadkach, w których nie można lub nie chce się przebudowywać biura, a niezbędne są w nim dodatkowe pomieszczenia oraz obowiązkowy element wyposażenia biur open office o dużej powierzchni.

Hałas w środowisku pracy to jedna z częstszych skarg pracowników biurowych, jeśli chodzi o warunki, w jakich pracują. Dobrze wsłuchać się w ich opinie i na czas odpowiedzieć na najbardziej palące potrzeby. Najszybciej i najłatwiej zrobić to z hush office.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj