Weź kredyt i poruszaj się wygodnie firmowym autem!

W niektórych branżach niezbędne jest posiadanie firmowego samochodu, aby móc w ogóle zarabiać. Stąd też kredyt samochodowy na firmę nie jest wcale takim rzadkim rozwiązaniem – wykorzystuje je wiele firm, aby móc bez przeszkód kupować firmowe auta, a następnie zarabiać na ich posiadaniu. Zobacz, jakie to proste!

Firmowy samochód – wygoda i oszczędność

Kredyt samochodowy na firmę mogą zaciągnąć również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Mogą to być na przykład przedstawiciele handlowi, ale również taksówkarze czy przedstawiciele innych zawodów, w których codzienne poruszanie się samochodem na długich trasach jest niezbędne, aby w ogóle móc prowadzić działalność. W innych przypadkach posiadanie firmowego samochodu jest bardzo dobrą alternatywą dla konieczności używania prywatnego auta do celów firmowych. W przypadku posiadania auta firmowego można swobodnie wliczać w koszty wydatki eksploatacyjne na auto, dzięki czemu jego używanie jest dużo tańsze. Prowadzenie firmy dzięki służbowemu samochodowi jest też dużo wygodniejsze – oszczędza czas spędzany na dojazdach do klientów czy do siedziby firmy, a także spędzany na załatwianiu innych spraw firmowych.

Kredyt na samochód – na czym to polega?

W przypadku kredyt gotówkowego bank udziela oprocentowanej pożyczki, po prostu dając nam pieniądze na dowolny cel – i nie pyta, jaki to cel. Z kolei kredyt samochodowy na firmę jest kredytem celowym – dedykowany jest on zakupowi samochodu, który będzie na tę firmę zarabiał lub przynajmniej pomagał w jej prowadzeniu. Polega on na tym, że samochód zakupiony w ten sposób staje się zabezpieczeniem finansowym dla kredytu. W dowodzie rejestracyjnym bank jest wpisany jako współwłaściciel. Dodatkowo bank może wymagać od kredytobiorcy wykupienia w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym nie tylko ubezpieczenia OC, ale również AC, a w niektórych przypadkach także innych rodzajów ubezpieczeń. Do czasu spłacenia ostatniej raty kredytu należy podporządkować się tym regułom. W zamian kredytobiorca otrzymuje auto – nowe lub z komisu, w dowolnej odpowiadającej mu cenie, które może użytkować w celach zarobkowych. Co więcej, kredyt samochodowy na firmę jest udzielany na korzystniejszych warunkach, to jest zwykle na obniżonym oprocentowaniu w stosunku do kredytu gotówkowego.

Czy warto brać kredyt na firmę?

Firma, jako podmiot zdolny do zarabiania sporych pieniędzy, jest dla banku wiarygodnym kredytobiorcą, któremu chętnie udziela się wszelkich pożyczek. Co więcej, zakupiony za pomocą kredytu samochód może przysłużyć się do prężnego rozwoju firmy i zarabiania jeszcze większych pieniędzy, a czasem posiadanie samochodu przez firmę jest wręcz warunkiem zarabiania! Wielu przedsiębiorców zauważyło wzrost obrotów po tym, jak zakupiło samochód firmowy i miało więcej możliwości dojeżdżania do kontrahentów czy załatwiania różnych ważnych spraw w krótszym czasie dzięki samochodowi. A jak wiadomo – czas to pieniądz. Koszty kredytu, a także eksploatacji samochodu można wliczyć w koszty prowadzenia działalności, co również jest korzystne w przypadku osób prowadzących firmy, ponieważ zdecydowanie obniża koszty posiadania auta, w porównaniu z posiadaniem go jako osoba fizyczna. Dlatego właśnie nie opłaca się wykonywać służbowych podróży prywatnym samochodem – dużo łatwiej i korzystniej jest wziąć kredyt na samochód dla swojej firmy, a następnie spłacać go w stałych, jednakowych ratach przez kilka kolejnych lat, skutecznie eksploatując auto. Fakt oferowania przez bank jednakowej raty jest bardzo korzystny, jeśli chodzi o ustalenie zlecenia stałego przelewu raty kredytu – nie przegapisz wtedy terminu spłaty. Poza tym zawsze jesteś świadomy, ile zapłacisz kredytu w przyszłym miesiącu, więc firmowe koszty pod koniec miesiąca nie zaskakują cię. Kredyt samochodowy na firmę nie jest zatem tak dużym obciążeniem dla budżetu firmy, jakby się to mogło wydawać. A co więcej – jest on w stanie przyczynić się do powiększenia obrotów dzięki faktowi posiadania dobrego auta do celów służbowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj