Wielofunkcyjne kamery do samochodu poniżej 200 zł

Kierowcy coraz chętniej decydują się na zakup kamery samochodowej, ponieważ nie tylko ułatwia poruszanie się po drodze, ale również pełni funkcję materiału dowodowego w sytuacjach wypadkowych. Dzięki niej monitorujemy co dzieje się wokół nas, zarówno podczas jazdy, jak i na parkingu, a dzięki temu zyskujemy większą kontrolę nad naszym pojazdem.

Obecnie, kiedy ceny kamer samochodowych nie są już tak duże jak kiedyś, kierowcy mają możliwość zakupu nieprzekraczającego 200 zł. Daleko im z pewnością do flagowych modeli GoPro służących do rejestrowania wyczynów kaskaderskich, ale z pewnością w tym zakresie cenowym znajdziemy jakościowy produkt, który jednocześnie nie nadszarpnie naszego budżetu. Poniżej znajduje się ranking przykładowych wideorejestratorów, dzięki któremu będziesz mógł zdecydować, jaka kamera samochodowa będzie dla Ciebie najlepsza.

1. SmartCams – kamera samochodowa CDR186 GS8000L

Ta niepozorna i niedroga kamerka posiada wiele przydatnych funkcji, dzięki czemu cena staje się adekwatna do produktu. Pozwoli kierowcy na nagrywanie obrazu w jakości FULL HD, używając o tego szerokokątnego obiektywu 140 stopni. W związku z tym, wykorzystując nagranie jako materiał dowodowy, możemy mieć pewność, że kamerka uchwyciła więcej szczegółów zdarzenia.

Bardzo przydatną funkcją jest również tak zwana detekcja ruchu, która uruchamia nagrywanie dopiero w momencie wychwycenia ruchu. To pozwoli zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci, które jest niezwykle cenne, oraz czas poświęcony na oglądanie zgromadzonego materiału. To idealna metoda ochrony naszego pojazdu w nocy lub na parkingach niestrzeżonych. Ponadto, ten model posiada 2,7 calowy wyświetlacz, obsługuje karty Micro-SD, oraz pozwala na robienie zdjęć. Wymienione udogodnienia kosztować nas będą jedynie 129,99 zł.

2. SmartCams – kamera samochodowa w lusterku FULL HD HSJ220

Jeżeli unikasz montowania sprzętu na szybie za pomocą przyssawki, lub swoje miejsce zajmuje tam już nawigator, kamera samochodowa w lusterku to coś specjalnie dla Ciebie. Montuje się ją za pomocą uniwersalnych mocowań wykonanych z gumy, które dopasują się do każdego typu lusterka. Kamera samochodowa mocowana na lusterko nie rzuca się aż tak bardzo w oczy i nie zasłoni widoku podczas jazdy, co zwiększy poziom bezpieczeństwa na drodze.

Ten model kamery samochodowej posiada również trzy tryby nagrywania – przód, tył, oraz przód i tył jednocześnie. Dodatkowo wyposażona jest w czujnik ruchu, czujnik wstrząsów, oraz szerokokątny obiektyw 170 stopni. Warto wspomnieć, że firma SmartCams, ma kamerki do samochodu z oryginalnym oprogramowaniem, produkowanym na wyłączność, dając tym samym gwarancje profesjonalizmu. Produkt ten możemy kupić już za 199 zł.

3. Lamax Drive C3

Model firmy Lamax Drive posiada wszystkie cechy niezbędne do prawidłowego rejestru dźwięku, ponieważ nagrywa w jakości Full HD zarówno w dzień i w nocy, dzięki podświetleniu za pomocą diody LED. To niezwykle ważne, zwłaszcza zimą, kiedy widoczność na drodze jest znacznie gorsza. Dodatkowo oferuje nagrywanie w pętli, co polega na nadpisywaniu starszych nagrań nowymi. Co ważniejsze, posiada również szerokokątny obiektyw 140 stopni, co pozwala na monitorowanie większej powierzchni. Może być idealnym pomysłem na prezent, ponieważ kosztuje jedynie 149 zł!

4. SmartCams – kamera samochodowa CDR225 DUAL WDR FHD

Ten model wyposażony jest w wiele nowoczesnych funkcji, takich jak nowoczesny obiektyw nie wymagający diod, umożliwiający nagrywanie nocą. Oprócz tego posiada, pokryty siedmioma warstwami szkła, szerokokątny obiektyw 170 stopni, oraz możliwość rejestrowania dźwięku w jakości FULL HD. Ciekawie brzmi również funkcja Wide Dynamic Range – czyli wysoki zakres dynamiki. Właściwe algorytmy analizują naświetlenie obrazu, zmieniając wartość pikseli źle doświetlonych i poprawiają jakość obrazu oraz jego kontrast. Kamera jest odporna na wstrząsy i posiada wbudowany mikrofon i głośnik. A to wszystko za jedyne 179, 99 zł.

5. VORDON DVR – 140

Powyższy ranking zamyka kamera samochodowa, która umożliwia zapętlone zapisywanie nagrań w rozdzielczości 1920 x 1080. Również posiada szeroki zakres dynamiki Wide Dynamic Range, oraz szerokokątny obiektyw 170 stopni i 6-warstwową soczewkę. Jest niezwykle intuicyjna i bardzo prosta w obsłudze, posiada 3-calowy wyświetlacz i ciekawy design. Jedyną wadą powyższego produktu jest brak polskiego menu, ale jej montaż i obsługa nie powinna sprawić żadnego problemu. Kosz to 199 zł.

Jak widać w powyższym zestawieniu, tanie kamery samochodowe wcale nie odbiegają wyposażeniem i funkcyjnością od tych z wyższej półki. Dzięki temu, przeciętny kierowca może bez wahania wybrać jedną z wymienionych pozycji i cieszyć się bezpieczeństwem swojego samochodu.

źródło zdjęcia: freepik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj