Wirtualny adres Toruń – na czym polega ta usługa?

Polskie prawo przewiduje, że każda firma powinna posiadać swój adres działalności. To na ten adres ma przychodzić korespondencja, pod tym adresem również organy kontroli mogą wykonać swoje czynności. Już podczas zakładania działalności, każdy kto zakłada działalność musi podać, gdzie firma będzie miała swoją siedzibę. Można oczywiście na początku podać adres domowy właściciela firmy, jednak nie każdy chce narażać domowników na zmianę mieszkania w biuro. To jest najczęściej najmniej efektywne rozwiązanie. Zakup, czy wynajęcie kompletnego biura, szczególnie w atrakcyjnej lokalizacji, dla początkującego przedsiębiorcy może być kosztem nie do uniesienia, zwłaszcza jeśli tak naprawdę biuro do prowadzenia działalności nie jest potrzebne. W takim przypadku warto się zastanowić czy nie wybrać opcji jakie daje wirtualny adres Toruń.

Wirtualny adres Toruń – czy jest to legalne?

Pierwsze co się nasuwa przy spotkaniu się z określeniem biuro wirtualne, lub wirtualny adres Toruń, to czy jest to legalne? Brzmi to jak tworzenie czegoś co nie istnieje w celu uniknięcia kontroli. Biuro wirtualne, znane również jako e biuro, lub adres wirtualny, jest to usługa, której początki sięgają połowy ostatniej dekady zeszłego stulecia. Już przeszło ćwierć wieku temu amerykański ekonomista Ralf Gregory zauważył, że wielu przedsiębiorców do prowadzenia swojej działalności nie potrzebuje fizycznego biura i szuka jak zaoszczędzić na wynajmowaniu takiej powierzchni. Tu narodził się pomysł wynajmowania adresu, który służy do rejestracji przedsiębiorstwa. Już od pierwszych chwil powstania idei w 1995 roku, usługa oferowana przez Gregory`ego cieszyła się wielkim sukcesem.

Przez lata, firmy oferujące tą usługę rozszerzały swoją ofertę i obecnie w wielu przypadkach jest pełny outsourcing obsługi biurowej, przy czym przedsiębiorstwo nie musi się fizycznie pod adresem funkcjonowania biura znajdować. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów, związanych z wynajęciem lub zakupem i utrzymaniem biura, a jednocześnie na rejestrację przedsiębiorstwa w dowolnym miejscu w kraju oraz za jego granicami. Pozostaje jednak pytanie, czy usługa wirtualny adres Toruń jest zgodna z przepisami. Polskie prawo mówi wyraźnie, że jest to usługa jak najbardziej legalna, jeśli wynajmujący adres wirtualny, jest właścicielem lokalu, a jeżeli tylko lokal wynajmuje, to musi posiadać wyraźną zgodę właściciela lokalu do prowadzenia tej określonej działalności.

Wirtualny adres Toruń można wykorzystywać do różnych czynności firmowych, np. w celu otrzymywania korespondencji

AAA szukam „wirtualny adres Toruń”

Wiele przedsiębiorców rozpoczynając swoją działalność, ma pełną świadomość, że by trafić na odpowiedni rynek, trzeba posiadać odpowiedni adres funkcjonowania przedsiębiorstwa. Prawa jest taka, że potencjalni klienci oraz partnerzy biznesowi, bardziej ufają przedsiębiorstwu, którego siedziba się znajduje w atrakcyjnym punkcie wielkiego miasta, niż w niewielkiej mieścinie na obrzeżach Polski. Trzeba jednak pamiętać, że zakup lub wynajęcie powierzchni biurowych w Toruniu, nie jest przedsięwzięciem tanim. Takie koszty dla małego przedsiębiorstwa, mogą okazać się zabójcze. A jeśli do tego doda się, że do działalności biuro nie jest potrzebne, to okazuje się, że usługa wirtualny adres Toruń jest najlepszym dostępnym pomysłem. Co można uzyskać decydując się na skorzystanie z takiej usługi?

Przede wszystkim adres do rejestracji przedsiębiorstwa. Jak już wcześniej było napisane, jest on konieczny do rejestracji. Zazwyczaj adres biura wirtualnego jest bardzo korzystny, są to zazwyczaj biura położone w atrakcyjnych punktach miasta, dobrze skomunikowane, do których bez wstydu można zaprosić swoich kontrahentów lub pracowników kontroli. Obsługę biura, poprzez odbiór oraz przesyłanie korespondencji na wskazany adres pocztowy lub drogą elektroniczną. Ponadto właściciel przedsiębiorstwa może skorzystać z usług dodatkowych, do których należy prowadzenie księgowości, czy możliwość skorzystania z pomieszczenia znajdującego się w biurze. Jest to zazwyczaj dobrze wyposażone multimedialnie pomieszczenie, w którym można przeprowadzać telekonferencje, lub po prostu spotkać się z partnerami. Czy warto skorzystać z takiej usługi? Na pewno warto się nad tym zastanowić, bo nie zawsze zmiana mieszkania w siedzibę przedsiębiorstwa może wyjść na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj