Wynajem samochodów długoterminowy nowym leasingiem?

Coraz więcej osób zamiast leasingu decyduje się na wynajem długoterminowy. Czy to dobre rozwiązanie? Co warto o nim wiedzieć?

Wynajem długoterminowy – o co w tym chodzi?

Wynajem długoterminowy to umowa leasingu z wysokim wykupem, do czego zalicza się również serwis auta, jak i ubezpieczenie w cenie miesięcznej raty. Po ustaleniu szczegółów, po prostu użytkujemy samochód przez okres, na jaki została zawarta umowa. To bardzo wygodne, bez zbędnych formalności. Oczywiście, wiele zależy od firmy, z którą podejmiemy współpracę, ale najczęściej okres wynajmu wynosi od dwóch do pięciu lat. Tak jest na przykład w Carfree, firmie, która zajmuje się również wynajmem krótkookresowym w wielu polskich miastach, na przykład wypożyczalnia samochodów Kraków. Korzystając z takiej oferty, możemy szybko powiększyć flotę samochodową w pojazdy dowolnej marki i klasy. Co równie ważne, nie trzeba wykupywać auta na własność, co pozwala zaoszczędzić nam dużych wydatków. Poza tym to inna oszczędność – rzecz jasna czasu, bo nie musimy go tracić na formalności związane z zakupem bądź leasingiem.

Wynajem długoterminowy – najważniejsza założenia

Wspomnieliśmy już o niektórych zaletach wynajmu długoterminowego, zbierzmy to teraz w jednym miejscu i dodajmy inne kluczowe informacje. Przypomnijmy to, o czym już pisaliśmy, mianowicie, auto najczęściej wynajmuje się na okres od 2 do 5 lat. Dodać tu trzeba, że często musimy wcześniej określić spodziewany roczny limit kilometrów. Do umowy leasingu dołączana jest umowa serwisowa, co oznacza, że wszelkie koszty przeglądów eksploatacyjnych pokrywa firma użyczająca samochód. To samo należy powiedzieć o innych zdarzeniach jak likwidacja szkód komunikacyjnych czy dostarczenie pojazdu zastępczego na czas naprawy. Przez cały okres obowiązywania umowy płacimy niskie raty, a po jej zakończeniu oddajemy samochód. Musimy też sprawdzić, co nas czeka, gdy w trakcie umowy przekroczymy założony limit kilometrów. Trzeba zobaczyć, czy będzie się to wiązać z dodatkowymi opłatami.

Dla kogo taki wynajem to optymalna opcja?

Właściwie dla wszystkich, bo korzystają z niego nie tylko firmy posiadające wymieniane okresowo floty samochodów, ale również indywidualni użytkownicy, dla których najbardziej liczą się proste, wygodne rozwiązania. Takie, które nie wiążą się z uciążliwymi formalnościami i szeregiem wymagań do spełnienia. Co najważniejsze, w takim długoterminowym wynajmie koszty są o wiele mniejsze, niż te, które musielibyśmy ponieść w zwykłym leasingu. Istotne jest to, że użytkownicy nigdy nie staną się właścicielami wynajmowanych samochodów, płacą więc niższe raty i nie mają obowiązku wykupu auta, jak i związanych z tym formalności.

Wynajem długoterminowy z Carfree? Warto!

Istotne jest to, aby współpracować ze sprawdzonym, pewnym partnerem, takim jak Carfree. Mamy tu pewność niskich, stałych kosztów. Dzięki temu łatwiej zaplanować budżet, bo wiemy z góry, ile płacimy. Co równie ciekawe, po wygaśnięciu umowy można zmienić model pojazdu, kontynuacja usługi zaś będzie realizowana na dotychczasowych warunkach, czyli bez kaucji i dodatkowych kosztów.

Jak widać, warto zainteresować się wynajmem długoterminowym, a jeszcze lepiej współpracować z profesjonalną firmą, której flota samochodów zachwyca jakością, a warunki, jakie oferuje, są bardzo korzystne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj