Zalety kupna gotowej spółki

Coraz chętniej przedsiębiorcy sięgają po oferty typu zakup gotowej spółki. Czym jest to spowodowane? Dlaczego w wielu przypadkach, zakup gotowej spółki jest znacznie korzystniejszy od jej samodzielnego założenia? Warto zapoznać się z zaletami, jakie daje takie właśnie rozwiązanie.

Spółka gotowa do działania

Decydując się na zakup gotowej spółki, oszczędza się sporo czasu. Przede wszystkim mowa o podmiotach, które są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dzięki temu taka spółka jest gotowa do działania. Trzeba pamiętać, że samodzielne założenie spółki obarczone jest licznymi formalnościami. Oprócz wpisu w KRS należy uzyskać NIP, REGON, a w przypadku czynnych vatowców, odpowiednie dokumenty z Urzędu Skarbowego. Cały proces biurokratyczny będzie trwał sporo czasu, czego nie można napisać o zakupie gotowej spółki. Całość transakcji może zamknąć się w ciągu 2 dni. Jak przebiega proces takiego zakupu spółki? Przede wszystkim kupujący nabywa akcje, a proces ten poświadcza się u notariusza.

Spółka w odpowiednią datą działania

Gotowa spółka do wykupienia ma określony staż rynkowy. Dzięki temu, iż już istnieje, posiada np. historię działania w urzędzie skarbowym, czy też w Krajowym Rejestrze Sądowym. Długi staż spółki jest więc ułatwieniem, pozwalającym np. starać się o kredytowanie w banku, czy też możliwość przystępowania do konkretnych przetargów.

Bezpieczeństwo działania

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to ma maksymalne bezpieczeństwo odnośnie do jej działania. W spółkach z o.o. właściciele za jej zobowiązania nie odpowiadają majątkiem własnym.

Kapitał zakładowy w określonej wysokości

Kupując gotowe spółki, ich kapitał jest opłacony, co nowego właściciela zwalnia z obowiązku jego przygotowania. To znaczne ułatwienia związane z kwestiami formalnymi, jak i czasowymi.

Znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców z zagranicy

Zakup gotowej spółki jest niezwykle korzystny dla osób z zagranicy. Wejście w posiadanie udziałów istniejącej już spółki, będzie dla obcokrajowca znacznie prostsze, niż rozpoczynanie całej procedury związanej z zawiązaniem, założeniem spółki.

Decydując się na zakup gotowej spółki, mimo wielu zalet, należy bardzo dokładnie sprawdzić kontrahenta. Warto korzystać z usług firm, które są wyspecjalizowane w tej dziedzinie. Należy stawiać na doświadczenie, kompetencje, w pełni przejrzyste zasady związane z zakupem gotowej spółki. Tylko w ten sposób cały proces zostanie przeprowadzony w sposób komfortowy, z korzyściami dla obu stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj