5 zalet spółki z o.o. o których warto wiedzieć

5 zalet spółki z o.o. o których warto wiedzieć

Spółki z o.o. są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Jest to dla wielu osób świetna alternatywa dla zwykłej działalności gospodarczej. Poznaj pięć zalet spółki z o.o.!

Wyłączenie odpowiedzialności wspólników ich majątkiem osobistym

Główną zaletą spółki z o.o. jest to, że odpowiedzialność wspólników ograniczona jest jedynie do wysokości wniesionych przez nich wkładów. Jeśli więc sytuacja finansowa w spółce nie będzie najlepsza, to wspólnicy nie muszą spłacać długów spółki z o.o. W razie niepowodzenia lub źle ulokowanych inwestycji można spać spokojnie. Takiej pewności nie daje prowadzenie działalności gospodarczej.

Możliwość prowadzenie jednoosobowej spółki z o.o.

Reguła mówiąca o tym, że spółka składa się z co najmniej dwóch wspólników, ma wyjątek i wyjątkiem tym jest możliwość prowadzenia jednoosobowej spółki z o.o. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność na dużą skalę, a przy tym ograniczyć ryzyko gospodarcze związane z prowadzeniem firmy.

Brak opłat na ZUS

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością płacenia składek na ZUS. Można tego uniknąć w przypadku spółki z o.o. Według przepisów do płacenia składek od wynagrodzenia nie jest zobowiązany udziałowiec spółki, powołany na członka jej zarządu. Spółka musi być wieloosobowa, aby nie było konieczności płacenia ZUS, kto może zostać członkiem zarządu? Może to być na przykład współmałżonek, rodzeństwo albo zaufany znajomy. Jest to korzystne dla małżeństw, które wspólnie prowadzą firmę – w przypadku działalności gospodarczej, nawet jeśli mąż lub żona tylko pomagają przy prowadzeniu firmy, stają się “osobą współpracującą” co wiąże się z koniecznością odprowadzania pełnych składek ZUS dla nich, nawet jeśli pracę wykonują nieodpłatnie.

Możliwość rejestracji przez internet

Tryb S24 pozwala na uproszczoną procedurę założenia spółki z o.o. przez internet. Teoretycznie możliwa jest rejestracja spółki już w 24 godziny, ale zwykle dużo dłużej trzeba czekać na rejestrację VAT i VAT-EU. Dodatkowo proces rejestracji w Urzędzie Skarbowym może przeciągnąć się do kilku miesięcy. Podczas rejestracji przez internet można liczyć na wygodę, ale nie ma możliwość zmiany gotowego szablonu umowy spółki.

Doskonałą alternatywą dla zakładania spółki, szczególnie w obliczu przeciągających się procedur i długiego oczekiwania, jest zakup gotowej spółki. Kupując spółkę z o.o. wchodzi się w posiadanie działalności, która może zacząć działać praktycznie z dnia na dzień.

Niewielki kapitał w porównaniu do innych spółek

Minimalny kapitał początkowy, który wymagany jest do założenia spółki z o.o. wynosi 5 000 zł. Składają się na niego udziały wniesione przez udziałowców. Co więcej, udziały nie muszą być równe, minimalna wartość udziału to 50 zł. Wymagany kapitał początkowy jest niewielki w stosunku do wysokości kapitału wymaganego przy innych rodzajach spółek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj