Dobre biuro rachunkowe – to znaczy jakie?

Biuro rachunkowe to rozwiązanie nie tylko dla osób prowadzących własną działalność – obecna oferta jest na tyle szeroka, że każdy podmiot gospodarczy może z niej skorzystać. Od 2014 roku każda osoba spełniająca wymóg niekaralności, mająca pełną zdolność do czynności prawnych może świadczyć usługi księgowe. Zatem czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego, aby zagwarantować sobie solidne wsparcie księgowe i nie żałować podjętej decyzji?

Często pozorna oszczędność kilkuset złotych może skutkować późniejszymi stratami i kosztami dodatkowymi. Przy wyborze biura rachunkowego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

  • jakość usług, kompetencje i doświadczenie, potwierdzone przez przynależność do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce lub podobnych instytucji;
  • zakres usług – często niewielka kwota obsługi księgowej nie zawiera w sobie kosztów czynności dodatkowych;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, wykupiona polisa OC, która gwarantuje pokrycie finansowe ewentualnych błędów księgowych;
  • referencje, opinie dotychczasowych klientów, pozycja na rynku;
  • forma komunikacji, nie tylko tradycyjna, ale i drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera;
  • podejście do kwestii ochrony danych osobowych, wdrożone procedury RODO;

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to oszczędność czasu związanego z rozliczeniami, redukcja kosztów działalności, zwłaszcza przez wyeliminowanie konieczności zakupu specjalistycznych oprogramowań i systemów komputerowych oraz brak konieczności przeprowadzania szkoleń księgowo-finansowych wśród własnych pracowników. To wsparcie w trudnych początkach rozpoczęcia działalności, fachowa obsługa w trakcie rozwoju firmy i gwarancja prawidłowości rozliczeń, bez odpowiedzialności za ewentualne błędy. Bardzo ważne jest również jednostkowe podejście do klienta – profesjonalne biuro rachunkowe powinno zapewnić usługi dedykowane, poprzez przypisanie jednej firmie indywidualnych usług księgowego, który utrzymuje bieżący kontakt ze swoim „podopiecznym”.

ADC, biuro rachunkowe w Słupcy, to profesjonalne usługi księgowe, z dziedziny kadr i płac oraz ubezpieczeń społecznych, zarówno dla sektora MSP, jak i mikroprzedsiębiorstw. Usługi są świadczone przez księgowych mogących poszczycić się certyfikatami Ministerstwa Finansów i dyplomami ukończenia renomowanych uczelni ekonomicznych. Kadra regularnie poszerza swoją wiedzę praktyczną zdobytą w oddziałach międzynarodowych przedsiębiorstw. Biuro gwarantuje konkurencyjne ceny i indywidualne podejście do każdego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj