Aranżacja profesjonalnego biura rachunkowego z zieloną ścianą podniesie prestiż i dochody?

Chcesz prowadzić biuro rachunkowe i zastanawiasz się nad jego aranżacją? A może już zajmujesz się taką działalnością i uważasz, że poczekalnia dla klientów nie wygląda tak atrakcyjnie, jak byś chciał?

Choć wydawać by się mogło, że aranżacja wnętrza w biurze rachunkowym nie jest najważniejszą kwestią – bo przecież liczą się liczby i dokumenty – to jednak może ona mieć istotny wpływ na Twoich klientów. Warto więc zainteresować się tematem i poprawić wystrój Twojej firmy!

Czy dla Twoich klientów liczą się tylko dane?

Finalnie oczywiście, najważniejsze jest to, aby w dokumentach wszystko się zgadzało. Od tego zależy przedłużenie Twojego kontraktu z klientem. Zanim to jednak nastąpi, zainteresowani usługami rachunkowymi muszą do Ciebie przyjść lub skontaktować się z Tobą telefonicznie, czy mailowo. Przy takich pierwszych spotkaniach, pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Dla klienta może przesądzić o wyborze konkretnych usług.

Zdradzę Ci teraz marketingowy sekret, o którym mogłeś nie wiedzieć. Klienci najczęściej nie kupują usług lub przedmiotów, kierując się rzetelną analizą danych. Nawet w kwestiach, które dotyczą ich własnego biznesu! Ludzie decydują się na transakcję pod wpływem emocji. Co to dla nas oznacza?

Emocje w biznesie

W telegraficznym skrócie: jeśli odczucia będą pozytywne – klient zdecyduje się na zakup, jeśli nie – raczej wyjdzie z Twojego biura rachunkowego. Na kreowanie nastroju wpływ ma wiele czynników. Również to, w jaki sposób rozmawiasz z klientami i jak się ubierasz. Jednak zanim wyjdziesz do klienta ze swojego biura, zanim się pokażesz – co zobaczy odwiedzający? Właśnie – Twoją poczekalnię. I przyjrzy jej się uważnie!

Aby skorzystał z Twoich usług, wystrój firmy powinien mu się kojarzyć z: profesjonalizmem, stabilizacją, relaksem. Jeśli dodatkowo swoją ofertę kierujesz do środowiska osób premium (np. przedsiębiorstwa o wysokim obrocie rocznym lub majętni klienci), wnętrze powinno odzwierciedlać wysoką półkę. Wówczas nie ma mowy o meblach z forniru, plastikowych krzesłach dla oczekujących czy recepcji, obitej panelami.

Klimat ma znaczenie

Właśnie dlatego urządzanie wnętrz jest tak ważne. Bez względu na to, czy komponujesz wygląd pomieszczeń od podstaw lub poprawiasz mankamenty, dokładnie przeanalizuj możliwości oraz cel, który chcesz osiągnąć. Pierwszym podziałem jest przytoczony wyżej segment klienta, do którego kierujesz ofertę. Określ również swoje zasoby finansowe na zmianę aranżacji oraz jak głęboko, będzie sięgać zmiana – tylko meble, czy może również podłogi, rozstaw oświetlenia i kaseton na suficie.

W drugiej kolejności skup się nieco na dodatkach. To właśnie one odzwierciedlają ostateczny klimat danego miejsca. W widocznym miejscu warto wyeksponować certyfikaty i szkolenia, w których brałeś udział – nie poprzestawaj jednak na tym. Dekoracje mogą zdziałać cuda, kiedy są odpowiednio dopasowane i przemyślane.

Buduj spokój

Przede wszystkim jednak warto budować spokój klienta. Bądźmy szczerzy, finanse najczęściej podnoszą nam ciśnienie. Potrafią nas zirytować, a oczekiwanie przed gabinetem doradcy rachunkowego może tylko wzmagać negatywne emocje. Możemy mieć na to wpływ. Możemy zadziałać na podświadomość naszych klientów tak, aby ograniczyli stres i nerwowość.

Nic przy tym nie działa tak dobrze, jak zieleń. Nie myślę tu jednak o smętnej paprotce, która dawno zapomniana dogorywa na najwyższej części regału. Nawet zieleń może być wyeksponowana w estetyczny sposób, który pasuje do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Uzyskasz zatem uniwersalną dekorację, która dodatkowo zrelaksuje Twoich klientów.

Zielona ściana Plantia

W urządzaniu wnętrz warto też pomyśleć o sobie. Dekoracja może być nie tylko piękna i użyteczna w kontekście nastroju Twoich klientów. Postaw na zielone dodatki, którymi nie będziesz się zajmował. Kto lubi zostawać po godzinach, aby podlewać fikusy, doświetlać monstery i przesadzać kaktusy? Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz tego robić! Nie trzeba Ci nawet wiedzieć, czym jest monstera albo fikus!

Zielona ściana Plantia to dekoracja, której szukasz. Jej powieszenie na ścianę jest bardzo proste, a potem nie trzeba się nią prawie zajmować. Wystarczy odkurzanie z kurzu sprężony powietrzem raz na parę tygodni. Zielona ściana dostarczy przy tym upragnioną i przepiękną zieleń, która odmieni wnętrze Twojego biura rachunkowego raz, a skutecznie. Właśnie takie są fakty!

Sprawdź ofertę Plantia. Wybierz Twoje ZIELONE ŚCIANY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj