Co warto sprawdzić przed wyborem kredytu gotówkowego?

Co warto sprawdzić przed wyborem kredytu gotówkowego?

Przed Tobą większe wydatki. Nie możesz z nich zrezygnować, nawet pomimo tego, że nie dysponujesz wystarczającą ilością gotówki. W takiej sytuacji dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem może być skorzystanie z kredytu gotówkowego. Zanim jednak zrobisz ten krok, przeanalizuj ważne aspekty oferty banku, z którym zamierzasz nawiązać współpracę.

Przeanalizuj odsetki od kredytu

Dla osoby zaciągającej kredyty gotówkowe, jedną z ważniejszych informacji powinno być to, jak wysokie oprocentowanie zostało przypisane do danego produktu bankowego. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ bardzo duże znaczenie ma także RRSO, które pozwala klientowi na łatwiejsze porównywanie ofert kredytów konsumenckich udzielanych m.in. przez banki. Oprócz oprocentowania uwzględnia ono także inne koszty kredytu (np. dodatkowe ubezpieczenie, koszty usług dodatkowych niezbędnych do uzyskania kredytu, różne prowizje i opłaty).

W trosce o kredytobiorców

Warto także sprawdzić, jakie udogodnienia, swego rodzaju poduszki bezpieczeństwa, zostały przygotowane dla klientów danego banku. Jednym z nich są ubezpieczenia do kredytów gotówkowych. Bardzo pomocna okazuje się także możliwość zmiany harmonogramu rat po częściowej spłacie kredytu. Rozwiązania takie dają kredytobiorcy pewne poczucie spokoju i dużą elastyczność finansową.

Możliwość zaciągania innych zobowiązań

Istnieje duża szansa, że będziesz mieć potrzebę zaciągnięcia jeszcze innego zobowiązania finansowego. Sprawdź, czy będzie to możliwe w banku, w którym bierzesz swój pierwszy kredyt gotówkowy.

Taką możliwość daje Santander Consumer Bank. W trakcie spłacania kredytu możesz ubiegać się o inne pożyczki. Co więcej, istnieje szansa połączenia ich w jeden kredyt konsolidacyjny. Będzie on miał niską ratę, a Ty zyskasz dodatkowe pieniądze.

Swobodny dostęp do informacji

Dużym ułatwieniem dla posiadaczy kredytów jest także to, że mają wolny dostęp do potrzebnych im informacji. Korzystając z Pakietu Usług Bankowych w Santander Consumer Banku, w zależności od wybranej opcji, będziesz mieć wgląd do dokumentacji kredytowej (np. różnych zaświadczeń i opinii bankowych). Bardzo pomocne są także przypomnienia SMS i wydruki Raportu BIK Pass Plus. Dzięki nim będziesz zawsze na bieżąco ze stanem swoich finansów. To opcja ważna zwłaszcza dla tych, którzy decydują się na pożyczanie większej ilości pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj