Czym wyróżnia się brama segmentowa?

Brama segmentowa to jeden z najczęściej wybieranych wariantów, którego największą zaletą jest to, że po otworzeniu zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowo dzięki zastosowaniu systemu automatycznego otwierania można wyeliminować konieczność wysiadania z auta w celu zamknięcia lub otworzenia bramy.

  1. Czy bramy segmentowe to dobry wybór?
  2. Jak działa brama segmentowa?
  3. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze bramy segmentowej?

Jeżeli zastanawiasz się, jak działa brama segmentowa lub jakie są kluczowe zalety takich bram, wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule. Dowiesz się również, gdzie można zamówić porządnie wykonane bramy garażowe w przystępnych cenach.

Czy bramy segmentowe to dobry wybór?

Wybierając bramę segmentową lub bramy uchylne, należy przede wszystkim uwzględnić dostępną przestrzeń. Jeżeli jest ona niewystarczająca, aby zastosować bramę uchylną, najlepszym wyborem będzie wspomniana brama garażowa segmentowa.

Standardowa segmentowa brama garażowa ma najczęściej jedne z poniższych wymiarów:

  • 2400 x 2000 cm,
  • 2600 x 2100 cm,
  • 3000 x 3000 cm,
  • 5000 x 2250 cm.

Jeżeli jednak klient podjął decyzję o montażu bram segmentowych o nietypowych wymiarach, zawsze może złożyć takie zamówienie u producenta. Konstrukcja bramy zostanie wówczas dostosowana do potrzeb klienta.

Jak działa brama segmentowa?

Zasada działania bramy segmentowej jest wbrew pozorom bardzo prosta. W przeciwieństwie do bram otwieranych na boki, które zabierają wiele cennego miejsca, bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo, a całe skrzydło bramy segmentowej chowa się do środka garażu w pozycji równoległej do sufitu. Dodatkową zaletą tego typu bramy garażowej jest to, że chociaż oferta standardowych wymiarów została przygotowana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiedniej wielkości bramy, to w razie potrzeby producent może zrealizować zamówienie z uwzględnieniem wymiarów podanych przez klienta. Dodatkowe informacje o bramie segmentowej oraz zasadzie jej działania dostępne są w artykule zatytułowanym: Jak działa brama segmentowa?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze bramy segmentowej?

W celu zwiększenia komfortu osób korzystających z garażu warto pomyśleć o zamontowaniu systemu automatycznego otwierania i zamykania bramy. Takie rozwiązanie przyda się przede wszystkim zimą, ponieważ nie trzeba będzie wychodzić z ciepłego auta, aby ręcznie otworzyć bramę. Montaż bram segmentowych przebiega bardzo sprawnie, a ich dodatkową zaletą jest to, że zapewniają odpowiednią izolacyjność termiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj