Dezynfekcja w Wałbrzychu – metody i wskazania

W dobie, kiedy dezynfekcja staje się czynnością powszechną i codzienną, oprócz działań odkażających ręce, szczególną wagę przykłada się również do dezynfekcji pomieszczeń.

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja, inaczej odkażanie, to działania, które mają na celu eliminację wszelkich drobnoustrojów. Procesom odkażania poddaje się powierzchnie i pomieszczenia, narażone na działanie grzybów, pasożytów, wirusów i bakterii. Zdezynfekowanie niekoniecznie oznacza wyjałowienie, działanie to niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe.

Metody dezynfekcji

Wyróżnia się trzy metody dezynfekcji:

  • Fizyczna – to odkażanie za pomocą pary wodnej o temperaturze 100-105 stopni Celsjusza lub promieni UV o długości fali 256 nm . Parę wodną stosuje się pod ciśnieniem normalnym lub zmniejszonym, zaś promienie UV o odpowiedniej długości niszczą drobnoustroje zarówno w powietrzu jak i na powierzchniach.
  • Chemiczna – używa się tutaj czynników chemicznych, do których należą np.: alkohol etylowy i izopropylowy, aldehydy, fenole, związki metali ciężkich czy utleniacze i nadmanganiany.
  • Termiczno-chemiczne – to użycie środków chemicznych oraz wysokiej temperatury, np. wygotowywanie czy sparzenie wrzątkiem.

Gdzie i kiedy stosuje się dezynfekcję?

Działania dezynfekcyjne prowadzi się w przypadku, gdy miejsce/przedmiot były narażone na skażenie niebezpiecznym materiałem biologicznym oraz zapobiegawczo. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z pomieszczeniami w placówkach zdrowia, laboratoriach ale też w pomieszczeniach prywatnych, w których przebywała osoba chora, oraz w zakładach użyteczności publicznej. W przypadku profilaktyki stosuje się je na basenach, w saunach, stołówkach itp. W czasach covid-19 zaś stosuje się je niemal wszędzie. Dezynfekcja Wałbrzych to usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wszelkie szczególne warunki i okoliczności zostaną wzięte pod uwagę, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Dezynfekcja w Wałbrzychu zapewnia również dyskrecję, tak bardzo pożądaną w niektórych sytuacjach, by nie wzbudzać niepotrzebnie paniki.

Firma Protect24 działająca głównie na terenie Dolnego Śląska posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, zajmuje się też dezynsekcją, deratyzacją, ozonowaniem. Ceny dostosowane są do możliwości każdego klienta, zaś ciągłe podnoszenie kwalifikacji w ramach szkoleń przekłada się na satysfakcję odbiorcy usługi.

Dbanie o higienę, czystość i odkażanie przedmiotów i pomieszczeń pomogą zapobiec infekcjom oraz rozszerzaniu się epidemii. Odpowiedni dobór firmy, która zajmie się profesjonalnie dezynfekcją z pewnością nie jest łatwy, warto przeanalizować wiele czynników, warto jednak zainwestować w profesjonalizm, którego dowodzi zadowolenie tysięcy klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj