Dozowniki do dezynfekcji

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w wyniku pandemii koronawirusa płyn antybakteryjny stał się standardowym wyposażeniem każdego sklepu, urzędu, przychodni czy szkoły. Każda tego typu placówka ma obowiązek umożliwić swoim gościom odkażenie dłoni. W tym celu stosowane są na przykład butelki z pompką dozującą płyn lub z rozpylaczem, dozowniki do dezynfekcji uruchamiane łokciem, a także bezdotykowe kioski do dezynfekcji. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Płyn z butelki – czy to wygodne?

Najtańszym z rozwiązań jest postawienie w widocznym miejscu butelki z płynem antybakteryjnym z odpowiednim dozownikiem. Mimo korzyści w postaci minimalnych nakładów finansowych, okazuje się to mało wygodne. Często płyn lub żel wydostaje się z pojemnika pod niekontrolowanym ciśnieniem i w najmniej spodziewanym kierunku, co powoduje niekiedy zniszczenie odzieży klienta. Takie stanowisko nie wygląda także estetycznie. Rozchlapany płyn musi być często wycierany aby nie sprawiać wrażenia bałaganu.

Dozownik łokciowy – higieniczny kompromis

Dozowniki do dezynfekcji uruchamiane za pomocą łokcia to zdecydowanie lepszy wybór niż stosowanie niechlujnych butelek. Sposób ich użytkowania zapewnia większą higienę, gdyż klient nie musi dotykać dłońmi butelki, a naciska dźwignię przy pomocy łokcia. Ponadto środek odkażający zawsze uwalniany jest w ten sam sposób, co zwiększa prawdopodobieństwo, że wypłynie na dłonie użytkownika, a nie na jego ubranie lub buty. Takie urządzenie wymaga większych nakładów finansowych oraz dysponowania miejscem, w którym może być zamocowane. Korzyści są jednak duże.

Dozowniki bezdotykowe – mistrzowie w każdej dziedzinie

Przełomem w kwestii dezynfekcji rąk stały się urządzenia bezdotykowe – tzw. kioski do dezynfekcji. Są to zasilane prądem automaty, które uwalniają płyn antybakteryjny na dłonie użytkownika. Działają one w oparciu o czujnik ruchu, co gwarantuje, że środek odkażający wypłynie tylko wtedy, gdy będzie potrzebny. Urządzenia te wyposażone są także w ociekacz, w którym zbierają się resztki niewykorzystanego płynu, dzięki czemu wokoło nie tworzy się lepiąca kałuża. Dozowniki do dezynfekcji w takiej formie wyglądają bardzo elegancko, są komfortowe i wygodne w obsłudze. Firmy posiadające je w swoich lokalach postrzegane są jako prestiżowe i dbające o klienta. Jedyną wadą takiego rozwiązania może okazać się koszt instalacji oraz konieczność przyłączenia urządzenia do prądu. Jednak wydajność i wygoda (urządzenia te wymagają minimalnej obsługi głównie polegającej na uzupełnianiu płynu w zasobniku) oraz pozytywny wizerunek w oczach klienta są tego warte. Dozowniki do dezynfekcji znajdziesz w ofercie firmy Dasoft, dostępnej pod adresem https://dasoft.com.pl/pl/antycovid/dyspensery-do-dezynfekcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj