Dynamics 365 Business Central

System ERP dla firm to ważny element zarządzania w przedsiębiorstwie. To dzięki niemu można kontrolować magazyn, księgowość oraz zarządzać innymi zasobami przedsiębiorstwa. Systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa służą firmom do uporządkowania wszelkiego rodzaju procesów, z jakimi mamy do czynienia w codziennej praktyce prowadzenia firmy. Ich zadaniem jest zgromadzenie w jednym miejscu danych, które można później analizować. System ERP nie zawsze konieczny jest wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw, zwykle zalecany jest po prostu firmom o dużej dynamice ruchów magazynowych, kadrowych czy działań marketingowych. W początkowej fazie wdrożenia zwykle mamy do czynienia wyłącznie z podstawowymi elementami systemu, dopiero w kolejnych fazach, kiedy już przedsiębiorstwo ma skonkretyzowane potrzeby, będzie można określić kolejne zadania systemu.

Wybór systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa jest naprawdę dużym przedsięwzięciem, zwłaszcza dla małych form. To dzięki niemu firma może zapewnić sobie:

  • bezpieczeństwo
  • dobrą organizację pracy
  • płynność dostaw i sprzedaży
  • aktualizacją projektów i planów przedsiębiorstwa

Business Central – czym się wyróżnia?

Microsoft Dynamics 365 Business Central od Redmond to możliwość dostosowania tych wszystkich elementów, które są dla przedsiębiorstwa najważniejsze. Jak w przypadku innych systemów ERP to co najważniejsze w Business Central to możliwość licznych modyfikacji, dodawania i rozbudowywania modułów. W wersji podstawowej system jest wyposażony w wiele funkcji codziennego użytku.

Wybierając system ERP rzadko zastanawiamy się nad tym, co będzie z naszym systemem za 10 lat. Być może nie będzie już wspierany i będzie trzeba przenieść większość danych do nowego systemu. Część z nich na pewno będzie wymagać przeniesienia, w końcu istnieje cały szereg informacji, które jako przedsiębiorca będziemy zmuszeni trzymać i archiwizować jeszcze przez kilkanaście lat. I tu zaleta Business Central, który pozwala na proste przenoszenie dostosowań ze starszych wersji do nowych. Dlatego nawet jeśli mamy zamiar przenieść się ze starszego sposobu oprogramowania, nie będziemy mieli problemów z archiwizacją danych i prostym wdrożeniem ich do nowego systemu bez konieczności dokonywania kilkudniowej przerwy w działalności przedsiębiorstwa.

Inną ważną cechą Microsoft Dynamics 365 Business Central jest możliwość dostosowania systemu pod konkretną branżę. Oznacza to, że dane stają się bardziej dostępne, a użytkownicy mają większą kontrolę nad sposobem ich przechowywania. Tak naprawdę ten rodzaj systemu ERP można dowolni dostosować do potrzeb poszczególnych branż. I tak dla e-commerce mamy zupełnie inne dedykowane rozwiązania niż w przypadku firmy zajmującej się wytwórstwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj