Linia kredytowa sposobem na nieprzewidziane wydatki?

Od czasu do czasu zaskakują Cię nieprzewidziane wydatki, w efekcie czego na szybko musisz ubiegać się o kredyt gotówkowy? Pomyśl o linii kredytowej, dzięki której uzyskasz stały dostęp do dodatkowych środków. Sprawdź, jak to działa i poznaj zalety takiego rozwiązania.

Nieprzewidziane wydatki pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie – często wtedy, gdy portfel świeci pustkami, a konto bankowe jest wyczyszczone niemal do zera.

Jak działa linia kredytowa?

Linia kredytowa działa na prostej zasadzie:

  • otrzymujesz od banku środki – zgodnie z wnioskowaną kwotą,
  • gdy Twoje saldo wynosi 0 zł, możesz skorzystać z przyznanego limitu,
  • każda wpłata na rachunek oznacza spłatę wykorzystanej kwoty,
  • limit odnawia się, więc możesz znów z niego korzystać w pełnej kwocie.

Tym, co różni linię kredytową od typowego kredytu gotówkowego, jest sposób naliczania odsetek. Pobierane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty, a nie całego przyznanego limitu. Dzięki temu taka forma wsparcia finansowego bywa dużo tańsza niż kredyt gotówkowy – mimo często wyższego oprocentowania.

Szybki sposób na nieprzewidziane wydatki

Specyfika linii kredytowej sprawia, że pieniądze można mieć zawsze pod ręką – także wtedy, gdy własne saldo zbliża się nieubłaganie do 0 zł. Dzięki temu szybko uregulujesz swoje zobowiązania lub zapłacisz za zakupy, spłacając kredyt w momencie najbliższego wpływu na rachunek bankowy.

Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, np.:

  • opłacenie rachunków
  • zakupy w dowolnym sklepie,
  • opłacenie wakacji, kursu językowego.

Możliwości są tutaj nieograniczone, ponieważ linia kredytowa traktowana jest jako Twoje pieniądze. Tylko Ty decydujesz, jak je spożytkujesz.

Linia kredytowa – dlaczego warto?

Linia kredytowa to produkt bankowy, z którego warto skorzystać – z kilku powodów. Wśród głównych zalet wymienić można m.in.:

  • stały dostęp do środków – za pośrednictwem rachunku osobistego,
  • sposób naliczania odsetek (wyłącznie od wykorzystanej kwoty),
  • szybka procedura – przy minimalnych formalnościach.

Jeśli więc często brakuje Ci pieniędzy, linia kredytowa jest rozwiązaniem dedykowanym właśnie Tobie. Porównaj dostępne oferty i wybierz tę najlepiej wpisującą się w potrzeby i oczekiwania.

Jak się ubiegać o linię kredytową?

Aby bank przyznał linię kredytową, należy złożyć wniosek. Nie trzeba przy tym dostarczać żadnych dokumentów finansowych – zdolność wyliczana jest na podstawie miesięcznych wpływów na konto. Uproszczone procedury sprawiają, że linia kredytowa może zostać uruchomiona jeszcze tego samego dnia – nawet w ciągu kilkunastu minut od otrzymania pozytywnej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj