Leasing samochodowy – skuteczne narzędzie finansowania dla MŚP

W Polsce jest coraz więcej prężnie działających małych i średnich przedsiębiorstw. Atrakcyjne programy wsparcia innowacji dają możliwości rozwoju różnym sektorom gospodarki. W życiu każdej małej firmy, przychodzi w końcu moment kiedy trzeba nabyć auto służbowe. Właściciel staje wtedy przed wyborem: kupić na kredyt czy za gotówkę? A może wziąć w leasing?

Niewiele małych i średnich firm jest w stanie pozwolić sobie na zakup pojazdu od ręki – zwłaszcza, że często jedno auto nie jest w stanie pokryć wszystkich potrzeb związanych z codziennym funkcjonowaniem firmy. Najprostsze rozwiązanie jakim jest zakup auta za gotówkę często nie wchodzi w grę, gdyż przy ograniczonym budżecie liczy się każda kwota, którą można zainwestować w rozwój. Leasing samochodowy to doskonałe rozwiązanie, nie obciążające zbytnio rezerw finansowych firmy.

Jaką formę wybrać?

Ta forma finansowania, jest obłożona zdecydowanie mniejszą liczbą formalności niż zaciąganie kredytu w banku. Nie wymaga przygotowania poręczeń finansowych, ani precyzyjnego analizowania zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. W przypadku małych i średnich firm, zdecydowanie najlepszą opcją jest leasing operacyjny. Po upływie czasu określonego w umowie, leasingobiorca oddaje pojazd.

Korzyści podatkowe i nie tylko

Podczas używania auta, można wpisywać płacone raty w koszt działalności gospodarczej. Comiesięczne opłaty są traktowane jako koszty uzyskania przychodu. To korzystniejsze niż kredyt, gdzie odliczyć można jedynie odsetki. Dodatkowo, leasing samochodowy nie obciąża zdolności kredytowej firmy. Kolejną zaletą jest pakiet usług dodatkowych jakie zazwyczaj otrzymuje się w przypadku korzystania z programu leasingowego. Mogą one pokrywać serwis i naprawy używanego samochodu, co również jest odciążeniem dla budżetu firmy.

W przypadku leasingu operacyjnego, po wygaśnięciu umowy, przedsiębiorca ma możliwość wykupienia pojazdu na preferencyjnych warunkach. Jeżeli nie zdecyduje się na tą opcję – auto wraca do swojego prawnego właściciela jakim jest firma leasingowa.

Europejski Bank Inwestycyjny

Wybierając ofertę leasingową w Santander Consumer Multirent, właściciel MŚP może skorzystać z bardzo atrakcyjnej opcji współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. To międzynarodowa instytucja finansowa działająca w krajach Unii Europejskiej, realizująca szereg programów wspomagających rozwój przedsiębiorczości. Korzystając z takiej oferty leasingu samochodowego, można uzyskać nie tylko obniżoną sumę opłat względem zwyczajnych ofert – dużym wsparciem dla przedsiębiorstw będzie tez znaczne uproszczenie procedur biurokratycznych i rozpatrzenie naszego wniosku nawet w ciągu jednej godziny.

Planując rozwój swojej firmy, warto zwracać się z pomocą do instytucji, które pomagają przedsiębiorstwom na każdym etapie ich działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj