Rozwój firmy – kiedy warto wdrożyć program do zarządzania firmą?

Każdy właściciel firmy chce, by ta prężnie się rozwijała i przynosiła zyski. W każdej firmie przychodzi moment, wymagający wdrożenia rozwiązań, które usprawnią zarządzanie. Jak rozpoznać, że to właśnie ta chwila?

Żeby mieć pewność, że przedsiębiorstwo jest konkurencyjne i potrafi wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, trzeba nastawić się na zmiany i nowości. Dobrze rozwijająca się firma musi ewoluować. Wizja ta bywa czasem trudna, zwłaszcza dla przedsiębiorców o konserwatywnym podejściu do zarządzania. Jednak prawda jest taka, że podejście to doprowadziłoby firmę do ściany, a w pewnym momencie wydajność, efektywność i konkurencyjność zaczęłyby spadać.

Jak rozpoznać dobry czas na zmianę w firmie?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każda firma ma nieco inną specyfikę działalności, inną politykę i podejście. Wspólna dla wszystkich przedsiębiorstw powinna być potrzeba rozwoju, a jej realizacja jest możliwa jedynie wtedy, kiedy firma jest dobrze zarządzana. Im szybciej sobie uświadomimy, że to właśnie to jest kluczem do zoptymalizowania wszystkich procesów, tym łatwiej osiągniemy cele biznesowe. Program do zarządzania firmą można wdrożyć na każdym etapie jej rozwoju. Przesłankami, które do tego zachęcają, są np. intensywny rozwój firmy czy brak spójnej koordynacji i kontroli nad procesami i zasobami.

Zakładając, że mamy małą firmę, która rozpoczyna swoją działalność, specjalistyczne oprogramowanie może od razu pomóc zorganizować pracę. Dzięki wdrożeniu systemu wspierającego zarządzanie, wszystkie procesy będą zoptymalizowane, a ryzyko błędów zminimalizowane. Jeśli prowadzimy średniej wielkości przedsiębiorstwo, zapewne mamy do czynienia z rozbudowaną bazą klientów, dostawami, towarami i zatrudniamy większą grupę ludzi. Rola spójnego, przemyślanego zarządzania i kontroli rośnie. Jeszcze większa potrzeba wsparcia organizacji występuje w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, fabrykach, firmach z kilkoma oddziałami. W takich przypadkach koordynacja i zintegrowane rozwiązania informatyczne są wręcz kluczowe.

Jak wybrać system ERP?

Idealnym oprogramowaniem do zarządzania są zintegrowane systemy ERP. Można je dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Cechuje je kompleksowość – pozwalają na zarządzanie i kontrolę nad wszystkimi zasobami firmy. W systemie z łatwością można generować raporty i analizy finansowe, śledzić procesy produkcyjne, łańcuchy dostaw, przetwarzać bazy danych klientów i informacje dotyczące zatrudnionych pracowników. System korzysta z jednej bazy danych a łatwość obsługi pozwala na proste przełączanie się pomiędzy modułami.

Jeżeli bierzemy pod uwagę wdrożenie systemu ERP w naszej firmie, warto najpierw go wypróbować i dopiero po zapoznaniu się z jego funkcjami zadecydować, w czym może nam pomóc i jakie ma mieć funkcjonalności. Inne funkcje są potrzebne firmie spedycyjnej, inne przydatne będą dla biura nieruchomości, czy rachunkowego. W doborze funkcjonalności programu enova365 może pomóc Autoryzowany Partner, który po przeprowadzonej analizie biznesowej przedsiębiorstwa, z łatwością wskaże najlepsze rozwiązania, a następnie może przeprowadzić darmową prezentację. Ważna jest także intuicyjność oprogramowania. Chcąc wypróbować system, który jest dopracowany pod tym względem,  warto przetestować system enova365.Polecamy skorzystanie z bezpłatnego okresu testowego lub bezpłatnej prezentacji, na którą można umówić się tutaj: https://www.enova.pl/umow-prezentacje/. To najlepszy sposób na to, by przyjrzeć się temu, jak wygląda praca na tego rodzaju programach i zastanowić się, jak go wykorzystać teraz i w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj